„Lietuva, kaip maža šalis, turi labai ribotą kritinių žaliavų išteklių kiekį, tačiau mes labai aktyviai dalyvaujame atsinaujinančios energijos plėtroje, ypač jūros, sausumos vėjo, saulės ir vandenilio ekonomikoje. Šiuo atžvilgiu kritiniai mineralai mums yra labai svarbūs“, – pranešime sakė Paryžiuje viešintis D. Kreivys.
Kritinės žaliavos – retieji žemės elementai, litis, kobaltas, nikelis, silicis ir kitos – yra būtinos daugelio technologijų gamyboje.
Jo teigimu, kuriant atsparias ir diversifikuotas tiekimo grandines pasitelkiant tarptautinį bendradarbiavimą bendromis politikų ir verslo atstovų pastangomis svarbu užtikrinti investicijų diversifikavimą.
„Europa, pasitelkdama inovacijas ir politinę paramą, gali išlaikyti švarios energijos diegimo spartą. Investicijos į mokslinius tyrimus ir pažangias technologijas kartu su palankia politika, pavyzdžiui, subsidijomis ir reguliavimo priemonėmis, skatina švarios energijos diegimą“, – teigė D. Kreivys.
Jis pažymėjo, kad Europa turėtų skatinti energijos vartojimo efektyvumą pramonėje, siūlyti pereinamojo laikotarpio paramą ir integruoti atsinaujinančius energijos išteklius.
Energetikos ministras ketvirtadienį ir penktadienį Paryžiuje vykusiuose Tarptautinės energetikos agentūros (TEA) renginiuose su užsienio šalių politikais, verslo ir tarptautinių organizacijų atstovais aptarė kritinių žaliavų ir žaliosios energetikos pertvarkos klausimus.
Naujausi komentarai