Šalyje darbo vietų truputį sumažėjo, tačiau darbo užmokestis bene visuose sektoriuose augo. Moterys ir toliau uždirbo mažiau nei vyrai tiek privačiajame, tiek valstybiniame sektoriuje.
Darbo vietų sumažėjo
Lietuvoje šių metų birželio pabaigoje buvo 8,9 tūkst. laisvų darbo vietų samdomiems darbuotojams, arba 0,9 tūkst. (8,7 proc.) mažiau nei pirmo ketvirčio pabaigoje, kaip pranešė Statistikos departamentas.
Daugiausia – 2 tūkst. – laisvų darbo vietų antrą ketvirtį siūlė pramonės sektorius, ir tai yra maždaug penktadalis visų laisvų darbo vietų. Savo pirmaujančios pozicijos sektorius neapleido, nors per ketvirtį jame laisvų darbo vietų sumažėjo labiausiai – 0,3 tūkst.
Taip pat, nepaisant ketvirtį pastebėto darbo vietų skaičiaus mažėjimo, 1,8 tūkst. laisvų darbo vietų siūlė prekybos sektorius. O viešojo valdymo ir gynybos bei privalomojo socialinio draudimo sektoriuje ieškota 1,2 tūkst. naujų darbuotojų.
Darbo vietų skaičius augo tik viešojo valdymo ir gynybos, privalomojo socialinio draudimo sektoriuose.
Atlyginimai truputį ūgtelėjo
Vidutinis atlyginimas per metus, nors ir nedaug, ūgtelėjo. Vidutinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių (bruto) Lietuvoje, išskyrus individualiąsias įmones, šių metų antrą ketvirtį padidėjo 2,2 proc. ir siekė 2153,6 lito. Per metus šalyje 2 proc. išaugo ir vidutinis išmokėtas (neto) atlyginimas, jis siekė 1673,2 lito. Tai pranešė Statistikos departamentas.
Valstybiniame sektoriuje vidutinis mėnesinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių antrą šių metų ketvirtį buvo didesnis nei privačiajame sektoriuje, jis siekė atitinkamai 2279,7 lito ir 2077,2 lito. Tačiau privačiajame sektoriuje darbo užmokestis augo truputį daugiau nei valstybiniame.
Privačiajame sektoriuje didžiausias vidutinis mėnesinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių antrą ketvirtį buvo pastebimas finansinės ir draudimo veiklos (4182 litai), informacijos ir ryšių (3365 litai), elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo (3151 litas) įmonėse.
Moterys uždirba mažiau
Vidutinis mėnesinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių šalyje antrą ketvirtį, palyginti su pirmuoju, didėjo beveik visų veiklos rūšių įmonėse, labiausiai elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo. Šiose įmonėse darbo užmokestis augo 5 proc. Darbo užmokestis mažėjo tik informacijos ir ryšių (5,3 proc.), viešojo valdymo ir gynybos, privalomojo socialinio draudimo (1,7 proc.) įmonėse.
Moterys, kaip ir anksčiau, tiek valstybiniame, tiek privačiajame sektoriuose uždirbo mažiau nei vyrai. Vyrų darbo užmokestis šalyje šių metų antrą ketvirtį moterų atlyginimą viršijo trimis šimtais litų. Šiuo laikotarpiu vidutinis moterų darbo užmokestis neatskaičius mokesčių Lietuvoje, išskyrus individualiąsias įmones, buvo 2001,9 lito, vyrų – 2313,1 lito, o darbo užmokestis atskaičius mokesčius siekė atitinkamai 1562,5 lito ir 1789,7 lito.
Naujausi komentarai