Kreipimesi išreiškiamas gilus susirūpinimas dėl to, kad „Amazon“ internetinis prekybos tinklas suteikia platformą tokių prekių gamintojams, kurie negerbia sovietinio totalitarinio režimo aukų atminimo. Politikų įsitikinimu, prekyba tokiais gaminiais žeidžia Baltijos valstybių gyventojų, patyrusių totalitarizmo represijas, jausmus. Jie primena, kad Baltijos šalyse, ištrūkusiose iš pusę amžiaus trukusios sovietinės okupacijos, ir kitose valstybėse sovietinė simbolika yra draudžiama, kaip draudžiama ir kito totalitarinio režimo – nacistinė simbolika.
„Kreipėmės į „Amazon Inc.“ dėl šios produkcijos, kuria iš esmės siekiama pasipelnyti, nepaisant milijonų sovietinio režimo represijų aukų ir visų, kas išgyveno kankinimus, kalinimus, tremtis, jų artimųjų ir palikuonių patirčių. Totalitariniai režimai – blogis, kuriam pateisinimo nėra. Todėl toks lengvabūdiškas sovietinės simbolikos naudojimas komerciniams tikslams yra ne tik moraliai ir etiškai nepateisinamas, bet taip prisidedama ir prie totalitarinio režimo nusikaltimų neigimo, sovietinės imperijos idealizavimo“, – pabrėžia Seimo narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Baltijos šalių politikai pažymi, kad tokios simbolikos naudojimas žeidžia ir gausią Baltijos šalių išeivijos diasporą Jungtinėse Amerikos Valstijose. Taip pat jie primena, kad lapkričio 6 d. Jungtinėse Amerikos Valstijose minint valstybinę komunizmo aukų atminimo dieną, Baltieji rūmai išplatino prezidentinį pranešimą, aukščiausiu valstybiniu lygiu pagerbiant 100 milijonų gyvybių nusinešusių komunistinių režimų aukas.
Kreipimosi autoriai prekybos tinklo atstovus ragina pademonstruoti atsakingą elgesį ir pagarbą sovietinio režimo aukoms ir nedelsiant nutraukti prekybą produkcija su sovietine simbolika.
Primename, kad prieš kurį laiką Baltijos šalių parlamentarai ir politikai kreipėsi į „Walmart Inc.“ – kitą prekybos tinklą, kurio internetinėje parduotuvėje taip pat buvo platinami marškinėliai su sovietine simbolika. Neilgai trukus „Walmart“ atstovai pranešė, kad nutraukia prekybą šia produkcija.
Naujausi komentarai