Premjeras Andrius Kubilius pritaria kooperatinės pieno perdirbimo bendrovės idėjai ir mano, kad jos atsiradimas padidintų pieno supirkimo kainas. Tuo metu didžiųjų pieno perdirbimo bendrovių atstovai tikina, kad tai iškreiptų konkurenciją rinkoje.
Kooperacija padidintų kainą
Kooperacija pieno sektoriuje padidintų pieno supirkimo kainą ir pagerintų jo kokybę, o nauja gamykla nesužlugdytų jau veikiančiųjų, nes pakilus supirkimo kainai didėtų ir jo gamyba, teigė A.Kubilius.
"Mes turime mažiausias pieno supirkimo kainas ir man atrodo, kad iš tiesų, jeigu jau žemdirbiai kooperuotųsi ir patys galvotų apie savo gamyklos projektą, tai tokia atsirandanti konkurencija galėtų daryti įtakos tam, kad pieno supirkimo kainos nebūtų pačios mažiausios", - penktadienį po susitiko su didžiausių pieno perdirbimo įmonių atstovais žurnalistams sakė A.Kubilius.
Anot jo, didesnė supirkimo kaina yra natūralus procesas, kuris būtų naudingas visoms pusėms ir galėtų spręsti įvairias problemas, įskaitanti ir pieno kokybės.
"Mano įsitikinimu, dabartiniai pieno perdirbimo įmonių savininkai ir jų profsąjungos, kurios daug nerimo rodo dėl tos naujos kooperatinės įmonės steigimo, turėtų pirma paieškot atsakymo į tai, kas turi būti daroma, kad pieno supirkimo kainos Lietuvoje nebūtų pačios mažiausios", - teigė A.Kubilius.
Anot jo, žemdirbiai rado labai paprastą atsakymą į šį klausimą - reikia kooperuotis ir steigti savo perdirbimo įmonę.
Finansavimas iškreiptų konkurenciją
Tuo metu didžiausių Lietuvos pieno perdirbimo bendrovių vadovai teigė, kad ES finansavimą gavusi būsimoji kooperatinė pieninė galės mokėti ekonomiškai nepagrįstą pieno supirkimo kainą, kuri bus pražūtinga likusiems perdirbėjams.
"Turint tokią paramą, šita įmonė galėtų 5 metus mokėti 10 proc. didesnes kainas negu ekonominė rinkos kaina. Taip bet kuri įmonė gali sužlugdyti bet kurį konkurentą", - penktadienį po susitiko premjeru žurnalistams sakė "Rokiškio sūrio" valdybos pirmininkas Dalius Trumpa.
Anot jo, kooperatinė pieno perdirbimo gamykla turi perspektyvą ir yra kuriama tik dėl to, kad kai kurie stambūs žemvaldžiai nori pasiimti nemokamai 60 milijonų litų paramos. Tuo tarpu likę perdirbėjai turės du pasirinkimus - arba supirkti pieną brangiau ir po dviejų mėnesių bankrutuoti, arba mokėti realias kainas.
Anot "Pieno žvaigždžių" vykdomojo direktoriaus Lino Sasnausko, pieno supirkimo kainas reguliuoja rinka: "Kiek pirkėjas sutinka mokėti už produktą, tiek mes jam galime grąžinti už tiekiamą žaliavą. Kainas kelia ne žemdirbys, kainas reguliuoja rinka, kurioje mes parduodame savo produkciją".
Jis teigė esantis už tai, kad ES pinigai būtų skirti žemdirbiams vystyti ūkius, gaminti daugiau kokybiško pieno.
Anot perdirbėjų, Lietuvoje vidutinė pieno supirkimo kaina yra žemiausia Europoje, nes Lietuvoje yra labai daug smulkių pieno ūkių ir pieno supirkimo kaštai - dideli.
Naujausi komentarai