Pereiti į pagrindinį turinį

Ekspertai: geriau leisti žmonėms užsidirbti

2012-06-08 15:59
Ekspertai: geriau leisti žmonėms užsidirbti
Ekspertai: geriau leisti žmonėms užsidirbti / Tomo Urbelionio (BFL) nuotr.

Ilgalaikiam ekonomikos auginiui ir šalies konkurencingumui palankiausi yra pernelyg neišpūsti pelno ir darbo jėgos mokesčiai, tačiau ypač pastarieji, ekonomistų teigimu, Lietuvoje yra per dideli, penktadienį teigia „Verslo žinios“.

„Nordea Bank Lietuva“ vyriausiojo ekonomisto Žygimanto Maurico nuomone, nors pelno ar dividendų apmokestinimas Lietuvoje dar yra sąlygiškai patrauklus, šlubuojama antra koja - darbuotojai neša per didelę mokestinę naštą ir tai ne tik kuria vadinamuosius skurdo spąstus (kai gyventojai, užuot dirbę, renkasi pašalpas, kurias „suneša“ vis sunkiau apmokestinami dirbantys šalies gyventojai), bet ir kenkia mūsų šalies konkurencingumui ir nekuria ilgalaiko augimo prielaidų.

Pabrėždamas, kad didinti ekonomikai palankius pelno mokesčius šiuo metu būtų rizikinga (įmonės tam yra dar jautresnės nei darbo apmokestinimui ir netruktų pabėgti į gretimas šalis), Ž. Mauricas vardija tas sritis, kuriose pakelti mokesčiai gal ir kristų rinkėjams į akis, tačiau nekaišiotų pagalių į ekonomikos vežimo ratus:

„Ekonomikai palankus būtų aplinkosaugos ir turto mokesčių, akcizų ar PVM didinimas. Pastarieji mokesčiai yra socialiai jautrūs, nes dažniausiai kyla produktų kainos, bet ilgainiui valstybei tai atsiperka. Juk geriau duoti žmonėms užsidirbti, mažai apmokestinti darbo pajamas ir iš darbuotojų daugiau “pasiimti„ jiems vartojant negu apskritai užkirsti kelią gauti pajamas ir turėti mažesnius vartojimo mokesčius“.

„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis siūlo kuo labiau suvienodinti skirtingų mokesčių tarifus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų