Pereiti į pagrindinį turinį

G. Skaistė: Kinijos ekonominis spaudimas Lietuvos verslui neturi žymaus tiesioginio poveikio

2022-01-25 10:59

Finansų ministrė Gintarė Skaistė vertina, kad Kinijos ekonominis spaudimas Lietuvos verslui neturi žymaus tiesioginio poveikio, tačiau nėra aiškus galimas antrinis šių, kol kas oficialiai nepaskelbtų, sankcijų poveikis.

Gintarė Skaistė
Gintarė Skaistė / M. Morkevičiaus / ELTOS nuotr.

„Kinijos sankcijų poveikio įvertinimas šiandien yra labai subjektyvus, nes tiesioginis poveikis yra pakankamai nežymus, eksportas į Kiniją sudaro vieną procentą viso Lietuvos eksporto, importas – irgi iki penkių procentų“, – antradienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos posėdyje sakė G. Skaistė.

„Tiesioginis ekonominis poveikis neturėtų būti labai didelis, tačiau įvertinti antrinį nepaskelbtų sankcijų poveikį šiandien yra labai sudėtinga, nes tai priklauso nuo labai daug veiksnių, ir nuo Kinijos veiksmų intensyvumo, ir nuo mūsų kitų partnerių Vakaruose veiksmų. Tų poveikio priemonių turi turbūt ne tik kinai, bet taip pat ir amerikiečiai, ir kitos ES valstybės“, – pridūrė ministrė.

Vertindama Lietuvos banko prognozę, kad konfliktas su Kinija Lietuvai gali kainuoti 0,5 mlrd. eurų, finansų ministrė tikino, kad prognozuoti galimus finansinius padarinius yra gerokai per anksti ir yra tikimybė, kad Lietuvos biudžetui konfliktas didelės įtakos neturės.

„Lietuvos bankas pabandė įvertinti, koks gali būti antrinis poveikis pagal tam tikras apklausas, kurias darė, bet kol kas yra remiamasi tik prielaidomis, kurios gali ir pasitvirtinti, ir nepasitvirtinti. Tai, koks gali būti poveikis biudžetui, yra labai ankstyva ir reikia palaukti ateinančių laikotarpių, nes matome judesių į visas puses. Lietuvos banko atliktas įvertinimas yra labai hipotetinis su labai daug prielaidų. Tikėtina, kad valstybės biudžetui poveikis nebus didelis kol kas, bet priklauso nuo labai daug aplinkybių“, – aiškino G. Skaistė.

ELTA primena, kad, Lietuvai leidus Vilniuje veikti Taivaniečių atstovybei, paaštrėjo Vilniaus ir Pekino santykiai. Kinija teigia, kad sprendimas pavadinti atstovybę „taivaniečių“ vardu rodo Taivano mėginimus veikti kaip nepriklausomai valstybei, o tai, komunistinės valstybės atstovų įsitikinimu, prieštarauja „Vienos Kinijos“ politikai. Dėl jai neįtinkančio atstovybės pavadinimo Kinija ėmė Lietuvai taikyti ekonominio ir politinio spaudimo priemones.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra