Valstybės institucijoms prieš euro įvedimą stebint prekių ir paslaugų kainas, pirmąją savaitę jau buvo pažeidimų, sako Vartotojų teisių apsaugos tarnybos vadovas. Pasak Felikso Petrausko, daugiausia atvejų, kai kainos nenurodomos abiem valiutomis.
„Jau dabar, kai įsigaliojo euro įvedimo įstatymas, pažeidimų sumažėjo, ir tai parodo, kad tas pirminis konsultavimas ir aiškinimas apie euro įvedimą darė atitinkamą įtaką“, - spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė F.Petrauskas.
Anot jo, šiuo metu tiek verslininkai, tiek institucijos stengiasi nedaryti daug klaidų, o pirmąjį mėnesį nebus skelbiami nusižengusių įmonių pavadinimai. Tačiau vėliau jie bus nurodyti.
Rugpjūčio 22-31 dienomis priežiūros institucijos atliko 625 patikrinimus ir nustatė 64 pažeidimus. Pažeidėjams skirti 25 įspėjimai ir 6 piniginės baudos.
Daugiausia pažeidimų - 44 proc. - buvo, kai kainos nenurodomos abejomis valiutomis, 31 proc. - jos neatitiko apvalinimo taisyklių, 16 proc. - netinkamas valiutų keitimo kursas, o 9 proc. - kainos nurodytos neaiškiai.
Daugiausiai tokių atvejų nustatyta ne maisto ir paslaugų sektoriuje - 41 proc., maisto prekių - 27 proc., maitinimo paslaugų - 17 proc., sveikatos ir grožio paslaugų - 6 proc. ir pašto bei ryšių paslaugų - 3 proc. visų pažeidimų.
Daugiausiai pažeidimų nustatyta Kauno apskrityje - 27 proc., Vilniaus - 17 proc. ir Klaipėdos - 16 proc.
Privaloma prekių ir paslaugų kainų stebėsena prasidėta rugpjūčio 22 dieną ir bus tęsiama iki euro įvedimo 2015 metų sausio 1 dieną, o po to pusę metų bus stebimos kainos eurais.
Naujausi komentarai