Kalėdos ir vasara
Savanorystė visame pasaulyje vis dažniau suvokiama kaip puiki darbuotojų įtraukimo ir motyvavimo priemonė. Kai kuriose Lietuvos įmonėse taikoma praktika leisti darbuotojams darbo metu savanoriauti ir tas dienas apmokėti.
Kaip sako jau kelerius metus tokią veiklą vykdančio "Western Union" padalinio Lietuvoje žmogiškųjų išteklių vadovė EMEA regionui Živilė Valeišienė, įvairūs socialiniai projektai pamažu įgauna vis didesnę reikšmę, nes jų įkvėpti darbuotojai ima dar labiau didžiuotis savo įmone, pasijunta svarbia jos dalimi. Maža to, pati kompanija tampa patrauklesnė potencialiems darbuotojams.
"Pasaulinio lygio įmonių patirtis rodo, kad inicijuojant prasmingas veiklas galima padidinti žmonių įsitraukimą, suvienyti kolektyvą ir suteikti jam galimybę gauti naujos energijos trumpam atsitraukus nuo įprastos rutinos. Laikomės požiūrio, kad šiuolaikiškas verslas turi rūpintis ne tik savo teikiamomis paslaugomis ir generuojamomis apyvartomis. XXI amžiuje privalu būti aktyvia miesto bendruomenės dalimi ir rodyti iniciatyvą, sprendžiant tam tikrus visuomenės skaudulius", – teigia ji.
Maltos ordino pagalbos tarnybos programų direktorė Rasa Stukienė pasakoja, kad gauna įmonių užklausų dėl galimybės savanoriauti: "Itin didelis aktyvumas pastebimas gruodžio mėnesį ir vasaros pradžioje. Paprastai įmonės darbuotojams apmoka dieną, kurią šie skiria savanorystei, ir suteikia finansavimą, kad savanorių grupė galėtų paremti organizaciją."
Įmonių darbuotojai nosies nerauko ir paprašius sutinka tvarkyti teritoriją, surinkti būdas ar iššukuoti gyvūnus.
R.Stukienei antrina ir beglobių gyvūnų gerovės ir globos organizacijos "Vyšnių sodas" vadovė Monika Mužaitė: "Vasarą žmonės nori ištrūkti iš biurų, tad sulaukiame prašymų pasiūlyti 5–6 val. trukmės veiklų, dažniausiai lauke, kuriomis darbuotojai galėtų mums pagelbėti. Prieš atvažiuojant susideriname veiklų sąrašą, papasakojame apie reikalingą aprangą. Paprastai gauname ir lauktuvių – kraiko ar maisto gyvūnams."
Sunkių darbų nesibodi
M.Mužaitė teigia, kad įmonių darbuotojai atvažiuoja ne tik glostyti gyvūnų.
"Įmonių darbuotojai nosies nerauko ir paprašius sutinka tvarkyti teritoriją, surinkti būdas ar iššukuoti gyvūnus. Dažniausiai atvažiuoja labai motyvuoti žmonės, tad jų raginti nereikia. Mūsų savanoriai, matydami, su kokiu užsidegimu dirba čia atvykę svečiai, irgi įgauna įkvėpimo", – džiaugiasi "Vyšnių sodo" vadovė.
Maltos ordino pagalbos tarnyba įmonėms yra parengusi darbų sąrašą, iš kurio veiklas galima išsirinkti 40-je vietovių. Sąraše esama įvairiausių darbų: nuo vaikų dienos centro patalpų remonto iki pagalbos vienišiems senoliams ūkio darbuose ar prašymo nuvežti neįgaliuosius prie jūros.
"Dažniausiai savanorišką veiklą skatina didžiųjų miestų įmonės, kurios prašo, kad savanoriavimo vieta būtų netoli miesto, o mūsų patirtis rodo, kad pagalbos labiausiai reikia mažesniuose miesteliuose, tad labai skatiname įmonių savanorius važiuoti į regionus. Mažų miestelių gyventojai svečius iš didmiesčių sutinka itin džiugiai", – teigia R.Stukienė.
Laimi visi
"Vyšnių sodo" vadovė pastebi, kad įmonių darbuotojai apie savanorystę dažniausiai atsiliepia teigiamai.
"Kartu dirbdama komanda tampa artimesnė, turi galimybę pabendrauti neformalioje aplinkoje ir patiria gerų emocijų. Žmonės supranta, kad ir jie gali prisidėti prie gerų pokyčių, o tai kelia jų savivertę. Dažnai atsiskleidžia ir žmonių kūrybiškumas – būna, kad svečiai taip originaliai nufotografuoja gyvūnus, jog jų nuotraukos socialiniuose tinkluose patraukia daug dėmesio ir gyvūnas randa namus", – teigia M. Mužaitė.
Ž.Valeišienė pastebi, kad įmonės socialinė atsakomybė yra ypač svarbi jauniems žmonėms, kurie ne tik nori dirbti mėgstamą darbą, bet ir jausti, kad jų įmonė prisideda kurdama geresnį pasaulį: "Jauni žmonės noriai dalyvauja socialiniuose projektuose, kurie ne tik suteikia moralinį pasitenkinimą, bet ir ugdo naujus įgūdžius bei leidžia pajusti prasmę."
Naujausi komentarai