Iš karščio – į vėsų Lietuvos pajūrį Pereiti į pagrindinį turinį

Iš karščio – į vėsų Lietuvos pajūrį

2008-06-05 09:00

Patraukliu poilsiu susigundžiusiems Ukrainos piliečiams iškyla kliūčių atvykti į mūsų šalį

Iš trijų Baltijos valstybių ukrainiečius labiausiai vilioja Lietuva. Nuo Kijevo iki Vilniaus tėra 800 km, juos autobusu galima įveikti per 12 valandų. Kelionių organizatoriai įsitikinę, kad turistų iš Ukrainos srautas būtų gerokai didesnis, jeigu nebūtų buvusios sugriežtintos vizų išdavimo procedūros.

 

Autobusas važiuoja kasdien

Kijeve įsikūrusios kelionių agentūros „Delta Travel“ vadovė Jelena Koba teigė, kad ukrainiečiams, norintiems nuvykti į Vilnių, Palangą ar Kauną, pakanka turėti bent kelias laisvas dienas.
„Apsilankyti Lietuvoje klientams pirmiausia siūlome dėl to, kad tai artimiausia Baltijos šalis. Keliauti labai patogu, autobusas iš Kijevo į Vilnių važiuoja kiekvieną dieną, o bilietas į abi puses tekainuoja 56 eurus. Taigi tokią turistinę kelionę sau gali leisti kiekvienas dirbantis ukrainietis“, – pasakojo J.Koba.
3–5 dienų kelionė vidutiniškai kainuoja apie 200 eurų (apie 690 litų). Ukrainiečius turistus į Lietuvą vilioja ir mažiausios Baltijos šalyse paslaugų kainos. Brangiausiai poilsis atsieina Latvijoje, kiek pigiau Estijoje.

Į Lietuvą per Latviją

Nuo šių metų ukrainiečiams, norintiems atvykti į mūsų šalį, atsirado papildomų kliūčių. Kelionių organizatorių teigimu, dėl to turistų skaičius jau sumažėjo. ES šalies ar Šengeno vizos anksčiau neturėję asmenys nuo sausio mėnesio dokumentus vizai gauti į Lietuvos ambasadą turi pristatyti asmeniškai.
„Tai mums sukelia didelių sunkumų, nes tikrai ne kiekvienas klientas nori gaišti laiką ir pats darytis vizą. Na, jei žmogus gyvena Kijeve, tai dar nieko baisaus, bet jeigu jis atvyko kelionės nusipirkti iš Sevastopolio, iš kurio važiuoti į sostinę reikia pusantros dienos? O jei tai Doneckas, Charkovas, Lvovas ar kitas tolimas miestas? – piktinosi J.Koba. – Pavyzdžiui, Estija to nereikalauja, ir aš, kaip kelionių organizatorė, galiu paduoti visų savo klientų dokumentus vizoms gauti.“ Verslininkės manymu, priimdama tokį sprendimą Lietuva labai pakenkė šalies turizmui.
Tiesa, Ukrainos kelionių agentūros jau rado būdą išvengti naujų reikalavimų, dėl to laimi Lietuvos šalys kaimynės. „Mes ėmėme siūlyti turistams aplankyti dvi šalis, pavyzdžiui, ne tik Lietuvą, bet ir į Latviją. Tuomet dokumentus vizoms gauti paduodame į Latvijos ambasadą ir be jokių kliūčių galime važiuoti į abi šalis“, – teigė J.Koba.
Dėl to nukenčia Lietuvos verslas, nes dauguma nakvynių ir didžioji programos dalis būna organizuojama būtent Latvijoje.

Į kurortus veda nostalgija

Vasarą dauguma turistų plūsta į Palangą, Druskininkus ir kitus kurortus. „Nemažai ukrainiečių vasarą nebenori iš karščio važiuoti į karštį. Pas mus vasaros būna labai karštos, todėl žmonės renkasi poilsį vėsesniame Baltijos pajūryje“, – teigė J.Koba.
Druskininkų vandens pramogų parkas – dar vienas ukrainiečių traukos objektas. „Kai tik jis atsidarė, aš pati ten nuvažiavau. Man labai patiko: paslaugos nebrangios, daug pirčių ir įvairių SPA procedūrų. Be to, Druskininkuose daug sanatorijų, į jas taip pat vyksta mano tautiečiai“, – pasakojo „Deltos Travel“ direktorė.
Kai kurie vyresnės kartos ukrainiečiai Lietuvos sanatorijose lankėsi dar sovietiniais laikais, tad dabar jaučia nostalgiją ir vėl nori čia atvykti. „Prisimenu, kai prieš kokius dvidešimt metų kone kiekvieną vasarą važiuodavau atostogauti į Druskininkus. Apskritai Lietuvoje labai graži gamta, gera buvo ten ilsėtis“, – prisiminimais dalijosi muziejaus darbuotoja Hana.
Ukrainiečius turistus Lietuvoje domina ir kultūrinė programa. Jiems patinka pasivaikščioti po Vilniaus, Kauno senamiesčius, lankytis muziejuose.

Grožio paslaugos pigesnės

Lietuvos ambasados Ukrainoje komercijos atašė Kęstutis Masalskis teigė, kad ne tik poilsis pajūryje, bet ir atpalaiduojamosios procedūros bei grožio paslaugos mūsų šalyje kainuoja kone perpus pigiau: „Nors šios paslaugos Lietuvoje pabrango, vis vien yra iki 50 proc. pigesnės negu Ukrainoje. Kiek Vilniuje atsieina litais, tiek čia, Kijeve, sumoki JAV doleriais. O SPA procedūros dar brangesnės, nes pasiturintys klientai nori išskirtinių paslaugų ir pasirengę už jas brangiai mokėti. Apskritai Ukrainoje paslaugos yra arba labai pigios, arba labai brangios.“
Lietuvos turizmo paslaugos orientuotos į vidurinę klasę, o ji Ukrainoje kol kas negausi. „Ukrainos vartotojus galima suskirstyti į dvi grupes. Pirma – žemasis sluoksnis, kurio atstovai turi nedaug pinigų ir dažniausiai ilsėtis važiuoja prie Juodosios jūros, į Ukrainos pietus. Antra grupė – labai pasiturintys žmonės, galintys sau leisti naudotis itin brangiomis turizmo ir poilsio paslaugomis prabangiuose užsienio kurortuose“, – vardijo K.Masalskis.
Tiesa, labai turtingi ukrainiečiai atostogauti prie Baltijos jūros nesiveržia. „Kur jūsų šalyje galima išleisti didelius pinigus?“ – retoriškai klausė J.Koba ir pridūrė, kad Ukrainos turtuoliai dažniausiai ilsisi Prancūzijos ir Italijos kurortuose.
K.Masalskis tvirtino, kad nemažai ukrainiečių į Lietuvą atvažiuoja gydytis – darosi planines širdies ar kraujagyslių operacijas. „Ukrainoje labai vertinami šių sričių lietuviai specialistai, todėl turintys sveikatos sutrikimų ukrainiečiai noriai važiuoja gydytis pas mus. Paskui dažnas sveikatą taisosi ir Druskininkų ar Birštono sanatorijose“, – teigė K.Masalskis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų