Pereiti į pagrindinį turinį

„Litgrid“: pasibaigus šalčiams, elektros kaina sumažėjo

2021-02-22 14:49
ELTOS inf.

Pasitraukus šalčiams ir sumažėjus energijos paklausai, didmeninės elektros kainos sumažęjo visame regione, taip pat ir Lietuvoje, pranešė elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid.“

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Freepik.com nuotr.

Pasak įmonės, beveik 30  proc. atpigus elektros energijai Skandinavijoje  išaugo importo srautas į Lietuvą per „NordBalt“ jungtį.

Vasario 15–21 dienomis vidutinė elektros energijos savaitės kaina Lietuvoje krito dešimtadaliu iki 62,8 euro už megavatvalandę (MWh). Tokios pat kainos ir jų pokyčiai buvo Estijoje bei Latvijoje.

„Pakilusi temperatūra sumažino paklausą visame regione, o ženkliai sumažėjusios kainos Šiaurės šalyse lėmė išaugusius eksporto srautus į Baltijos šalis per „NordBalt“ ir „EstLink“ jungtis.  „NordBalt“ jungtis praėjusią savaitę keturias paras buvo išnaudota 100 proc., likusias paras importo srautas taip pat buvo labai didelis. Didesnis importas sumažino elektros kainas Baltijos šalyse, tiesa, vidutinė savaitės kaina vis dar išliko didesnė, nei bet kurią 2020 metų savaitę“, – sako „Litgrid“ Strategijos departamento direktorius Liutauras Varanavičius.

Jo teigimu, elektros suvartojimas Lietuvoje praėjusią savaitę mažėjo 2 proc. ir siekė 286 gigavatvalandes (GWh). Elektros gamyba Lietuvoje sumažėjo 26 proc., o vietos elektrinės užtikrino 31  proc. šalies elektros energijos suvartojimo. Bendrai Lietuvoje per savaitę buvo pagamintos 89 GWh elektros energijos.

Šiluminės elektrinės praėjusią savaitę pagamino 40 proc. Lietuvoje generuotos elektros energijos. Vėjo jėgainės pagamino 17 proc., hidroelektrinės – 22 proc., kitos elektrinės – 15 proc. elektros energijos. Gamyba šalies hidroelektrinėse, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš savaitę išaugo 13 proc., gamyba vėjo jėgainėse mažėjo 48 proc., šiluminėse elektrinėse gamybos apimtys mažėjo 33 proc., o kitų elektrinių gamyba smuko 4 proc.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų