Pereiti į pagrindinį turinį

LLRI analizė: nuo 2015-ųjų su mokesčiais susiję įstatymai keičiami kas dvi savaites

2019-05-20 06:18

Mokestiniai įstatymai 2015-2019 metų laikotarpiu buvo keičiami kas dvi savaites, rodo Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) atlikta pagrindinių mokesčius reglamentuojančių įstatymų ir jų iniciatyvų analizė.

LLRI analizė: nuo 2015-ųjų su mokesčiais susiję įstatymai keičiami kas dvi savaites
LLRI analizė: nuo 2015-ųjų su mokesčiais susiję įstatymai keičiami kas dvi savaites / P. Peleckio / Fotobanko nuotr.

Kaip praneša LLRI, Valstybinio socialinio draudimo įstatymas buvo pakeistas 21 kartą, Sveikatos draudimo įstatymas - 19 kartų, Gyventojų pajamų mokesčio įstatymas - 18 kartų, Pelno mokesčio įstatymas - 14 kartų.

„Mokesčių įstatymams nuo priėmimo iki įsigaliojimo turėtų būti paliktas pusės metų terminas, per kurį mokesčių mokėtojai turėtų prisitaikyti prie siūlomų pakeitimų, pavyzdžiui, pritaikyti apskaitos sistemas. Vis dėlto analizė rodo, kad realiai vidutiniškai paliekama perpus mažiau laiko - 3 mėnesiai. Taip yra dėl dažno piktnaudžiavimo išimtimi, leidžiančia priimti mokesčių pakeitimus kartu su biudžetu”, - pranešime sako LLRI ekspertė Ieva Valeškaitė.

Ekspertės teigimu, įstatymai taip pat nepasižymi kokybe.

„Jei skirtumėme po balą už tai, ar juos lydėjo aiškinamasis raštas ir ar jame buvo detaliai vertintos neigiamos pasekmės, poveikis korupcijai, verslo sąlygoms, ir kiti pagal Seimo statutą numatyti paaiškinimai, priimti teisės aktai surinktų viso labo 4,1 balo iš 11 (tiek yra vertinimo kriterijų. - ELTA). Tai kelia nerimą“, - sako I. Valeškaitė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra