Lodžijas įrengti nelengva Pereiti į pagrindinį turinį

Lodžijas įrengti nelengva

2004-09-21 09:00

Būstas

Lodžijas įrengti nelengva

Kai kurie daugiabučių namų butų savininkai plečia savo gyvenamąjį plotą lodžijų sąskaita. Jie šiose vietose įsirengia sandarius langus, apšiltina ir apdailina sienines, perdengimo ir grindų plokštes, pašalina į kambarį vedančias duris ir dalį namo kapitalinės sienos. Nors šiam tikslui žmonės išleidžia nemažai pinigų, džiaugiasi įsirengę erdvesnį už kitus butą.

- Lodžijos – tarsi kambario tęsinys, todėl jo savininkams, sekantiems analogiškais pavyzdžiais, neretai kyla noras pašalinti duris ir sąlyginai „perkelti“ sieną su langu į pastato išorę,- sakė Klaipėdos UAB „Statka“ technikos direktorius Vytautas Rimkus.- Klaipėdoje yra statybos ir remonto firmų, kurios gali profesionaliai padaryti tokius pertvarkymus. Taip pat yra ir savo veiklą reklamuojančių vaikinų, kurie paprastai skelbiasi spaudoje, jog išverčia sienas ir jas išveža. Jie iš tiesų taip padaro, beatodairiškai vykdydami užsakovų pageidavimus ir visiškai neatsižvelgdami į tai, kad name gali susidaryti avarinė padėtis.

Pasak specialisto, butų savininkai, ryždamiesi tokiems veiksmams, privalėtų gerai apmąstyti galimas nemalonias pasekmes. O jų kaimynai, sužinoję apie neteisėtus darbus, turėtų nedelsdami informuoti Statybos inspekciją apie rizikingą kėsinimąsi į namo stabilumą, kad būtų nedelsiant sustabdytas konstrukcijų ardymo procesas.

Anot Vytauto Rimkaus, pirmiausia tokiems darbams reikalingas su architektūros ir miesto planavimo specialistais suderintas projektas, oficialus statybos leidimas, o darbus gali vykdyti tik atestuoti statybininkai. Jų sąmata tikrai bus solidi, nes teks apšiltinti tris lodžijos sienas, grindis ir lubas, t.y. įrengti papildomą šilumos izoliaciją. O perkeliant radiatorių iš kambario į lodžiją, taip pat reikės suderinto projekto, kad nebūtų pažeistas viso namo šildymo balansas. Svarbu gerai suvokti, jog remonto stadijoje reikės pasiekti, kad prijungtoji prie kambario patalpa atitiktų visus šiluminės varžos reikalavimus, nes kitokiu atveju ji gali tapti kitų namo butų savininkų „išlaikytine“.

Kita vertus, visi pakeitimai privalės atsispindėti buto inventorizacijos dokumentuose, kuriuos išduoda Kadastro ir registro įmonė, vadinasi, oficialiai padidintas buto plotas, nes pagal jo matmenis savininkas atsiskaito už komunalines paslaugas.

Dar kebliau lodžijoje įrengti gyvenamąją patalpą, kai to siekia daugiabučio namo buto savininkas. Tokiame pastate perdengimo plokštės į sienas remiasi keturiomis kraštinėmis, todėl, pašalinus vieną iš keturių sienų, gali kilti avarinė padėtis su neapsakomais padariniais.

Anot Klaipėdos savivaldybės architektūros ir miesto planavimo skyriaus vedėjo pavaduotojo Vidimanto Trimonio, lodžija yra konstruktyvinė viso pastato, bet ne vieno buto dalis, todėl jos pertvarkymai traktuojami kaip invazija į pastato „veidą“ už nuosavybės ribų ir niekam nevalia jo darkyti. Tad vienam buto savininkui lodžijos rekonstrukcijos projektavimo sąlygos nėra duodamos. Tačiau įmanomas ir kitoks sprendimas. Jei daugiabučio gyvenamojo namo savininkų bendrija arba visi butų savininkai kolektyviai nuspręs, kad jiems nereikalingos lodžijos ir bendromis pastangomis numatys kompleksiškai pertvarkyti visą namo fasadą, galima bus tartis ir apie oficialias projektavimo sąlygas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų