Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) neigia švietimo darbuotojų profsąjungų atstovų teiginius, kad nuo rudens mokytojų atlyginimai mažės 20 procentų. Ministerijos teigimu, nuo spalio 1-osios mokytojų darbo užmokestis, išliekant tam pačiam darbo krūviui, mažės ne daugiau kaip 4,7 procento.
Vadovams atlyginimai mažės progresyviai
„Pavyzdžiui, jeigu mokytojas iki ir po spalio 1 d. dirba 22 valandas, tai jam darbo užmokestis mažės 4,7 proc. pagal nustatytą tarifinio atlygio koeficientą", - ketvirtadienį pranešė ŠMM.
Anot pranešimo, mokyklų vadovams darbo užmokestis mažės progresyviai - nuo 4,7 proc. mažiausiai uždirbantiems, iki 12 proc. - daugiausiai.
Nuo rugsėjo dėl mažėjančių darbo krūvių (šiemet mokinių skaičius mažėja 22 tūkst.) gali sumažėti kai kurių mokytojų pajamos, tačiau atlygis už tą patį darbo krūvį sumažės ne daugiau kaip 4,7 proc., pabrėžė ŠMM.
Mažės nuo spalio
Seimui patikslinus šių metų biudžetą, darbo užmokesčio fondas nuo 2009 metų rugsėjo 1-osios sumažintas 8 proc., iš jų 4,7 proc. mokytojų darbo užmokestis mažinamas dėl bazinės mėnesinės algos sumažinimo nuo 128 iki 122 litų ir 3,3 proc. - keičiant Moksleivio krepšelio ir sutartinių moksleivių apskaičiavimo metodiką.
„Atsižvelgiant į sumažintą darbo užmokesčio fondą, nuo rugsėjo 1 d. bus taikomas naujas Švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų įstaigų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašas. Pagal šį aprašą mokytojams tarifinio atlygio koeficientai nesumažinti, tačiau įvesti minimalūs ir maksimalūs tarifinių atlygių koeficientai, vietoj anksčiau nustatytų konkrečių koeficientų. Tuo siekiama sudaryti galimybes mokyklų vadovams, tariantis su darbuotojų atstovais, nustatant atlyginimus labiau atsižvelgti į darbuotojų darbo krūvį, sudėtingumą, kokybę", - tvirtina ŠMM.
Ministerija pabrėžė, kad nors bazinės mėnesinės algos ir kitų darbo apmokėjimo sąlygų pakeitimai įsigalioja nuo rugsėjo 1-osios, faktiškai darbo užmokestis galės būti mažinamas tik nuo spalio, nes pagal Darbo kodeksą apie atlyginimų mažinimą darbdavys turi raštu pranešti darbuotojams ne vėliau kaip prieš vieną mėnesį.
Profesinės sąjungos nepatenkintos
Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija trečiadienį pareiškė nepritarianti naujai mokytojų atlyginimų skaičiavimo tvarkai ir pareikalavo ją nedelsiant atšaukti.
Dėl to ketvirtadienio rytą prie ŠMM pastato Vilniuje surengtas piketas.
Profesinių sąjungų teigimu, ministro sprendimas suteikti mokyklų vadovams teisę nustatyti skirtingus koeficientus net tą patį darbą dirbantiems tos pačios mokyklos mokytojams yra diskriminacinis ir kiršinantis pedagogus.
Naujausi komentarai