Saugiklių dėl žemės pardavimo Seimas imsis kitą savaitę tik tokiu atveju, jeigu Seimo teisininkai pateiks išvadą. Parlamento Teisės departamento vadovas sako, kad išvados pateikimas priklauso nuo projektų sudėtingumo.
„Turime pagal Seimo Statutą septynias darbo dienas (projektų įvertinimui - BNS), bandysime sutilpti“, - BNS trečiadienį sakė Seimo Teisės departamento vadovas Andrius Kabišaitis.
„Man skambino ir sakė, kad registruoja penkis ar kiek tų projektų, kokie jie, nežinome, sunku pasakyti, ar jie sudėtingi“, - pridūrė jis.
Parlamentinis Kaimo reikalų komitetas trečiadienį pritarė specialios, iš visų parlamentinių frakcijų atstovų sudarytos darbo grupės parengtoms kelių įstatymų pataisoms, numatančioms žemės pardavimo saugiklius.
Komiteto vadovas Saulius Bucevičius BNS sakė, kad pataisos Seimui svarstyti gali būti pateiktos jau antradienį arba ketvirtadienį - tai priklauso nuo to, kaip greitai jas įvertins Seimo teisininkai.
Darbo grupė siūlo ateityje žemę Lietuvoje parduoti ir fiziniams, ir juridiniams asmenims iš visų Europos Sąjungos bei keturių Europos ekonominės erdvės valstybių. Norintys įsigyti dirbamos žemės taip pat turės atitikti papildomus reikalavimus - Lietuvos bendrovėms ir ūkininkams jie būtų beveik vienodi, o užsienio piliečiai turėtų papildomai įrodyti savo lojalumą Lietuvai bei mokėti lietuvių kalbą.
Be jokių apribojimų Lietuvoje būtų galima įsigyti ne daugiau kaip 10 hektarų žemės, o jeigu pirkėjas norėtų jos įsigyti daugiau, turėtų gauti savivaldybės leidimą.
Kaip ir dabar, ateityje bendrovėms bei ūkininkams siūloma leisti įsigyti ne daugiau kaip 500 ha žemės.
Vyriausybė trečiadienį pritarė kai kuriems Žemės ūkio ministerijos parengtiems žemės pardavimo saugikliams, kurie iš esmės analogiški tiems, dėl kurių sutarė parlamentarų darbo grupė.
Vyriausybė atsisakė reikalavimo pirkėjams mokėti lietuvių kalbą - baiminamasi, kad toks saugiklis būtų laikomas diskriminaciniu.
Tuo tarpu parlamentarų darbo grupė lietuvių kalbos mokėjimą įtraukė į Konstitucinio įstatymą projektą.
Seimas yra pradėjęs svarstymus, kad referendumas dėl žemės galėtų įvykti birželio 29-ąją. Jeigu Seimas apsispręs, kad referendumas vyktų būtent tą dieną, gyventojai turėtų apsispręsti, ar jie pritaria ar ne, kad žemė nebūtų parduodama ne Lietuvos piliečiams bei juridiniams asmenims.
Naujausi komentarai