Naujas "Snoro" bankroto etapas Pereiti į pagrindinį turinį

Naujas "Snoro" bankroto etapas

2012-06-13 23:59
Naujas "Snoro" bankroto etapas
Naujas "Snoro" bankroto etapas / Tomo Lukšio (BFL) nuotr.

"Snoro" bankroto procesą ir toliau diriguos valstybė. Taip nusprendė bankrutuojančio banko kreditoriai.

Vakar įvyko pirmasis "Snoro" kreditorių susirinkimas. Jo pagrindinis tikslas buvo išrinkti kreditorių komitetą. Į susirinkimą sostinės "Siemens" arenoje susirinko apie 600 "Snoro" kreditorių, nors tikėtasi, kad jų bus dešimtkart daugiau. Iš viso teisę dalyvauti susirinkime turėjo 18,5 tūkst. žmonių.

"Snoro" bankroto administratorius Neilas Cooperis iš viso buvo gavęs 49 pasiūlymus dėl "Snoro" kreditorių komiteto sudėties. Pirmadienį apibendrinti išankstinio kreditorių balsavimo rezultatai parodė, kad valstybės įmonės "Indėlių ir investicijų draudimas" siūlymas yra sulaukęs palaikymo iš nemažo skaičiaus kitų kreditorių. Šis siūlymas vakar buvo patvirtintas visuotiname kreditorių susirinkime.

Valstybės įmonės "Indėlių ir investicijų draudimas" kreditorių reikalavimas sudaro daugiau nei 60 proc. visų šiuo metu teismo patvirtintų kreditorių reikalavimų "Snoro" bankroto byloje.

"Indėlių ir investicijų draudimo" pasiūlytas komitetas susideda iš devynių narių. Komitetui priklauso: komiteto pirmininkas ir dar trys atstovai iš "Indėlių ir investicijų draudimo", "Sodros" atstovas, individualus klientas Martinas Gusiatinas, darbuotojų atstovas Liudas Masolas, verslo kliento bendrovės "Bikuvos prekyba" atstovas, užsienio kapitalo verslo kliento "Holden Investment Ltd" atstovas.

"Indėlių ir investicijų draudimo" laikinoji vadovė Aurelija Mažintienė ne tik pirmininkavo "Snoro" kreditorių susirinkimui, bet ir eis kreditorių komiteto pirmininko pareigas.

Komitetas bankroto administratoriui padės vykdyti bankroto procedūrą išieškant turtą ir, gindamas kreditorių interesus, spręs, pratęsti ar apriboti "Snoro" ekonominę ar komercinę veiklą. A.Mažintienė teigė prašysianti "Snoro" bankroto administratoriaus N.Cooperio, kad pirmasis kreditorių komiteto posėdis būtų sušauktas jau kitą savaitę.

"Kreditorių komitetas pirmiausia turės nuspręsti, ką daryti su bankrutuojančio banko turtu. Manau, bus nuspręsta jį likviduoti", – po kreditorių susirinkimo žurnalistams sakė "Snoro" bankroto administratorius N.Cooperis. Pasak jo, kreditorių komiteto atsiradimas turėtų paspartinti banko bankroto procedūrą. Tačiau pinigų grąžinimas žmonėms turėtų užsitęsti dar kelerius metus.

"Šiuo metu dar negalime patvirtinti, kiek pinigų bus grąžinta neapdraustiems kreditoriams, nes tai priklauso nuo daugybės veiksnių, tokių kaip pardavimas iš paskolų portfelio, netinkamai likviduotų banko pinigų susigrąžinimas ir kito turto, pvz., "Finastos", "Snoro lizingo" pardavimas", – pabrėžė N.Cooper. Jis pripažino, kad dar likę daug neatsakytų klausimų, todėl toliau dirbant su kreditorių komitetu bus siekiama kaip įmanoma geresnio rezultato.


Komentaras


Kęstutis Baranauskas


"NORDIA BAUBLYS & Partners"

"Snoro" bankroto kreditorių komitetas perims visas kreditorių susirinkimo teises, iš jų – ir teisę nustatyti bei tvirtinti administravimo išlaidų sąmatas, teisę kontroliuoti administratorių, teisę nustatyti, kokia tvarka kreditoriai iš administratoriaus gauna informaciją apie įmonės bankroto bylos eigą, ir daugybę kitų teisių. Šiuo konkrečiu atveju taip pat galima daryti prielaidą, kad kreditorių komiteto dėka šiek tiek sumažės administravimo išlaidos, nes kiekvienam kreditorių susirinkimui samdant "Siemens" arenos tipo sales ir saugos tarnybas jos natūraliai išaugtų.

Kreditorių komitetas banko bankroto atveju turi lemiamą įtaką priimant bet kokius sprendimus, todėl jo svoris išties didelis. Būtent kreditorių komitetas balsų dauguma gali keisti administratorių ir priimti kitus svarbius sprendimus. Banko bankroto atveju kreditorių komitetas perima absoliučią daugumą kreditorių susirinkimo teisių ir teoriškai net gali nuspręsti apskritai nebešaukti kreditorių susirinkimų. Be abejo, kiekvienas kreditorius turi teisę kreiptis į teismą, jeigu mano, kad kreditorių komiteto sprendimai pažeidžia jo, kaip kreditoriaus, teises.

Šio bankroto baigtis priklausys nuo daugelio politinių, ekonominių, teisinių ir kitų aplinkybių, bet pirmiausia nuo to, kaip sėkmingai pavyks realizuoti banko turtą. Įdomu, kaip teismai vertins su "Snoro" bankrotu susijusius ieškinius, kuriuose kaip atsakovas traukiami Lietuvos bankas ir Vyriausybė. Įtakos bankroto procedūrų baigčiai turės ir smulkiųjų kreditorių veiksmai ginant savo teises.

Žinant, kad "Snoro" bankroto atvejis yra itin sudėtingas, tikėtina, kad bankroto ir likvidavimo procesas gali užtrukti nuo 5 iki 10 metų.


Kreditorių reikalavimai bankroto byloje


Kreditorių klasifikacija 2012 m. kovo 22 d. teismo patvirtinti reikalavimai 2012 m. kovo 22 d. patvirtintų reikalavimų vertė litais

Darbuotojai 1369 9,1 mln.

VĮ "Indėlių ir investicijų draudimas" 1 4 mlrd.

Mokesčiai, draudimo išmokos ir valstybės laiduojamos paskolos 4 11 mln.

Neapdrausti kreditorių reikalavimai 17 188 2,4 mlrd.

Banko akcininkų, banko stebėtojų tarybos narių, banko valdybos narių ir banko administracijos vadovų reikalavimai 9 821 tūkst.

Šaltinis: bankroto administratoriaus ataskaita

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų