Darbo partijos, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“, Lietuvos regionų partijos, Lietuvos socialdemokratų partijos bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai planuoja iki antradienio sudaryti darbo grupę parengti klausimus ir spręsti dėl laikinosios komisijos sudarymo.
Penktadienį išplatintame pareiškime opozicijos atstovai sako, kad „už antikorupcinę priežiūrą atsakingos institucijos bei patys valdantieji turi išsklaidyti bet kokias abejones, kad Vyriausybė bei jos atstovai savo politiniais veiksmais atsilygina finansiniams rėmėjams“.
Opozicija tyrimą svarsto reaguodama į naujienų portalo tv3.lt paskelbtą informaciją apie valdančiųjų gautą paramą iš įmonių, sulaukusių Taivano investicijų, atstovų.
Anot opozicijos pranešimo, taivaniečių investicijų sulaukė kelios įmonės, kurių vadovai „demonstruoja palankumą valdantiesiems dalyvaudami palaikymo renginiuose ir net finansiškai remdami Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų bei Laisvės partijas, taip pat ir jų keltus kandidatus rinkimuose“.
Šią savaitę trys Lietuvos įmonės – „Teltonika“, „SoliTek“ ir „Oxipit“ – pasirašė sutartis su Taivano atstovais dėl finansavimo bendriems projektams. Taivaniečiai investuoja 10 mln. eurų į aukštųjų technologijų grupę „Teltonika“, 3,5 mln. eurų į biotechnologijų startuolį „Oxipit“, 8 mln. eurų skolina saulės modulius gaminančiai „Solitek“.
Pasak tv3.lt publikacijos, startuolio „Oxipet“ akcininkai 2019-aisiais premjerės Ingridos Šimonytės prezidentinei rinkimų kampanijai pervedė beveik 18 tūkst. eurų, tik tuo metu jie dar nebuvo „Oxipit“ akcininkais, jais tapo 2021-aisiais.
Naujausi komentarai