Pereiti į pagrindinį turinį

Paspaudęs šaltukas kilstelėjo elektros kainas visame regione

2016-12-19 14:41
DMN inf.

Praėjusią savaitę, gruodžio 12–18 d., elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje paaugo 9,5 proc. iki 41 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu kainos buvo beveik 2 proc. mažesnės. Išaugus elektros paklausai, kainos didėjo visame Baltijos jūros regione. Šiaurės šalyse elektros buvo suvartota 6 proc., Baltijos šalyse – 2 proc., o Lietuvoje – 4 proc. daugiau.

Paspaudęs šaltukas kilstelėjo elektros kainas visame regione
Paspaudęs šaltukas kilstelėjo elektros kainas visame regione / G. Lukoševičiaus / Fotobanko nuotr.

Lietuvoje importuota 72 proc. suvartotos elektros, 39 proc. – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 10 proc. – iš Švedijos, o 52 proc. – iš trečiųjų šalių. Baltijos šalyse vėjo elektrinių gamyba smuko daugiau kaip 40 proc., hidroelektrinių gamyba augo beveik per pusę, šiluminių elektrinių gamyba – dešimtadaliu. Lietuvoje vėjo elektrinės pagamino 44 proc. mažiau elektros, o šiluminės elektrinės padidino apsukas ir jų gamyba išaugo  44 proc.

Šiaurės šalyse kainas augino ir sumažėjusi pigesnės elektros pasiūla. Suomijoje beveik visą savaitę neveikė 880 MW „Olkiluoto“ atominės jėgainės antrasis blokas, Švedijoje dvi dienas nedirbo 1 400 MW „Osharsamn“ atominės elektrinės trečiasis blokas. Švedijos ketvirtosios prekybos zonoje kaina išaugo dešimtadaliu iki 40,9 EUR/MWh. Visoje Švedijoje vėjo elektrinių gamyba sumažėjo 29 proc.

Gruodžio 12–18 d. į Lietuvą tarptautinių Latvijos–Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 49 proc., Baltarusijos–Lietuvos – 48 proc. Tarptautinių Estijos–Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 25 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 47 proc., o Lietuvos kryptimi – 63 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 24 proc., o Švedijos kryptimi – 9  proc.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų