Toks siūlymas išdėstytas Pensijų kaupimo įstatymo pakeitimo projekte, kurį parengė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
„Norėdami suteikti kokybiškas ir klientų interesus atitinkančias paslaugas, turime pasirengti iki smulkmenų. Dėl šios priežasties daug konsultavomės su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) privačių pensijų ir draudimo ekspertais, sukūrėme pensijų anuitetų gavėjų turto valdysenos modelį ir pateikėme teisės aktų pakeitimus, kurie užtikrintų profesionalų ir nepriklausomą pensiją sukaupusių žmonių turto valdymą. Kol šie pakeitimai nepriimti, negalime judėti toliau, o laiko pasirengti lieka rizikingai mažai, todėl siūlome atidėti anuitetų centralizavimą pusei metų“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra pateikusi teisės aktų pataisas, kurios apibrėžia pensijų anuitetų gavėjų turto valdyseną: planuojama sudaryti nepriklausomą penkių narių valdymo komitetą, kuris priimtų svarbiausius sprendimus dėl pensijų anuitetų apskaičiavimo, investavimo politikos ir rizikų valdymo.
Pakeitimuose taip pat numatoma, kaip turi būti elgiamasi su pensijų anuitetų fondo turtu, kaip jis turi būti investuojamas, kaip dengiamos veiklos sąnaudos trumpuoju laikotarpiu.
Kadangi pakeitimų projektai dar nėra priimti, „Sodrai“ lieka rizikingai mažai laiko atlikti techninius darbus bei paruošti darbuotojus teikti paslaugas ir konsultacijas gyventojams, kad paslauga būtų kokybiška ir atitiktų klientų interesus.
Primename, kad kartu su pensijų kaupimo reforma apsispręsta pensijų anuitetų tiekėjo funkcijas perduoti „Sodrai“, kai šiuo metu tokias paslaugas teikia skirtingos privačios gyvybės draudimo bendrovės. Perduodant pensijų anuitetų mokėjimą į vienas rankas siekiama ilguoju laikotarpiu užtikrinti pigesnę paslaugą vartotojams.
Centralizuotus anuitetų tiekėjus turi tokios šalys kaip Danija, Švedija, Kanada, Singapūras ir kitos šalys.
Naujausi komentarai