Bendrovėse
„Progrese“ – permainų metas
AB „Progresas“ naujasis direktorius - Valdas Bušma. Šiuo metu bendrovėje prasidėjo pagrindinio gamybinio korpuso rekonstrukcijos darbai. Po remonto šiame pastate pagal Kauno AB „Pramprojektas“ projektą bus įrengtas modernus pramoninių ir maisto prekių sandėlis su šaldymo ir oro vėdinimo technologine įranga, krovos technika.
Manoma, kad tarp verslininkų jis turės paklausą. 6,6 tūkst. kv. metrų ploto, 8 metrų aukščio patalpose galima sutalpinti didelius kiekius įvairių produktų, greitai nugabenti juos į laivus, nes iki Klaipėdos jūrų uosto krantinių - tik 200 metrų. Bendrovės vadovas mano, kad verčiausia šiame pastate steigti muitinės sandėlį, pelningai fasuoti ir pakuoti maisto produktus – kurti pridėtinę jų vertę.
Klaipėdos medinės taros kombinatas, toks buvo pirmasis AB „Progresas“ pavadinimas, buvo įkurtas 1946 metais. Kadaise jis garsėjo medinių statinių gamyba, vėliau - skardos lakštų lakavimo, litografavimo darbais, čia dirbo pusantro tūkstančio žmonių.
Per daugelį metų technologinė įranga paseno, susidėvėjo, sumažėjo produkcijos paklausa rinkoje. Po gamybos sustabdymo savo pavadinimo nepakeitusi kauniečių EBSW koncerno administruojama bendrovė atsidūrė netoli bankroto ribos.
Praėjusiais metais nenaudojami įrenginiai buvo parduoti kitiems gamintojams, demontuoti ir išgabenti į Kazachstaną. Jau anksčiau dalis įmonės pastatų buvo išnuomota Klaipėdos verslininkams, tad pagal nuomos sutartis gaunamos pajamos padėjo įmonei šiaip taip išgyventi iki šių dienų.
Naujoji bendrovės valdyba ir administracija pasirinko pažangesnę šios įmonės vystymo taktiką ir strategiją. Ji nusprendė nugriauti 15 pasenusių, nenaudojamų statinių, o jų vietoje įrengti atviras krovinių saugojimo aikšteles, statyti lengvus, šiuolaikinius sandėlius. Šiuo metu Kaune baigiamas rengti įmonės teritorijos panaudojimo detalusis planas, kuris padės galutinai nuspręsti, kaip efektyviai panaudoti 13,4 ha žemės plotą.
Pastaruoju metu susidomėjimas „Progreso“ ateitimi padidėjo. Įmonėje dažni Lietuvos, Vakarų šalių verslininkų vizitai. Yra ir konkrečių ketinimų, potencialių investuotojų, kurie šią teritoriją laiko viena perspektyviausių Klaipėdos jūrų uoste. Planuojama kurti logistikos centrą arba maisto produktų terminalą, organizuoti jūrinių konteinerių sandėliavimą.
Pasak Valdo Bušmos, visi verslininkų pasiūlymai įdėmiai svarstomi, tačiau siekiama, kad būsimieji partneriai ateitų čia su konkrečiais krovinių srautais. Manoma, kad ilgai gaišti neteks, nes bet kuriam verslui organizuoti ypač palanki šios įmonės geografinė padėtis. Jos teritoriją kerta dvi geležinkelio atšakos, jungiančios su „Draugystės“ geležinkelio stotimi, iš čia patogu išvažiuoti į Klaipėdos-Kauno autostradą.
Kol kas AB „Progresas“ dirba 16 žmonių – personalo darbuotojų, elektrikų, santechnikų ir pagalbinių darbininkų, administruojančių įmonę ir prižiūrinčių naudojamas patalpas. Kaip keisis šis skaičius, kiek bus sukurta naujų darbo vietų, pamatysime netolimoje ateityje.
Naujausi komentarai