Pereiti į pagrindinį turinį

Seime įregistruotas atnaujintos šalpos pensijų pataisos

2023-12-22 15:23
BNS inf.

Konservatoriai Justas Džiugelis ir Monika Navickienė penktadienį Seime įregistravo prieš savaitę parlamento priimto, bet ketvirtadienį atšaukto Šalpos pensijų įstatymo atnaujintą projektą.

L. Balandžio / BNS nuotr.

Nuo ankstesnio varianto šis skiriasi tik tuo, kad numatytos dvi įsigaliojimo datos: 2024 metų balandis ir 2025 metų sausis, Anksčiau planuota, kad pokyčiai įsigaliotų dviem etapais – nuo 2024 metų sausio ir liepos.

Dabar siūloma, kad nuo 2025 metų sausio įsigaliotų asmenų, kurie galėtų gauti šalpos negalios pensiją, sąrašas ir sąlygos, kurias jie turėtų atitikti, taip pat nauji negalios ir šalpos senatvės pensijų dydžiai.

Pataisomis siekiama panaikinti ilgus metus egzistavusią diskriminacinę nuostatą, kai žmonės, kuriems negalia buvo nustatyta iki 24 metų, galėjo įsidarbinti ir neprarasti šalpos pensijos, o tie, kuriems negalia buvo nustatyta vėliau, įsidarbinę ją prarasdavo.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Justas Džiugelis BNS sakė naują redakciją teikiantis, nes norima įgyvendinti pažadą negalią turintiems žmonėms skirti šalpos pensijas, kai jie neteko darbingumo sulaukę 24 metų ir vėliau. 

„Dabar jie dirba ir negauna šalpos“, − teigė komiteto pirmininkas. 

Pakeitimais vėl siūloma leisti šalpos pensijas mokėti ir dirbantiems žmonėms, gaunantiems negalios pensiją arba netekusiems 45−55 proc. darbingumo sulaukus 24 metų. Šiuo metu dirbti ir kartu gauti šalpos pensiją gali tik žmonės, kuriems negalia pripažinta iki 24 metų. Asmenys, kuriems nustatytas 45−55 proc. darbingumas sulaukus 24 metų, iki šiol negali pretenduoti į šalpos pensiją.

Seimas ketvirtadienį atmetė prezidento Gitano Nausėdos siūlymus šiam vetavus pataisas dėl šalpos pensijų, o vėliau atšaukė ir prieš savaitę priimtą įstatymą. Parlamentarai aiškino, kad prezidento siūlymams įgyvendinti reikės daugiau negu 50 mln. eurų, o tokių pinigų biudžete nenumatyta.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų