Pereiti į pagrindinį turinį

Seimo komitetas pritarė pataisoms dėl subsidijų skyrimo socialinėms įmonėms

2020-03-31 14:14

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtoms pataisoms dėl subsidijų skyrimo socialinėms įmonėms, kurios ekstremalios situacijos ir karantino metu išlaikė darbo vietas.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Shutterstock nuotr.

Už tai komitetas balsavo bendru sutarimu.

Kaip teigiama įstatymo projekto aiškinamajame rašte, neįgaliesiems, turintiems sunkų neįgalumo lygį arba kuriems nustatytas neviršijantis 25 procentų darbingumo lygis, arba didelių specialiųjų poreikių lygis, skiriama subsidija darbo užmokesčiui sudaro 75 procentus priskaičiuoto darbo užmokesčio.

Tuo metu neįgaliesiems, turintiems vidutinį neįgalumo lygį, arba kuriems nustatytas 30-40 procentų darbingumo lygis, arba vidutinių specialiųjų poreikių lygis, ir neįgaliesiems, turintiems lengvą neįgalumo lygį, arba kuriems nustatytas 45-55 procentų darbingumo lygis, arba vidutinių specialiųjų poreikių lygis, bei vyresniems kaip 50 metų asmenims ir ilgalaikiams bedarbiams, kurių nedarbo trukmė ilgesnė kaip 2 metai, skiriama subsidija darbo užmokesčiui sudaro 60 procentų priskaičiuoto darbo užmokesčio.

Siūloma Socialinių įmonių įstatyme nustatyti, kad darbo vieta nelaikoma panaikinta, jei įdarbinto tikslinei grupei priklausančio asmens darbo vietoje prastova dėl Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ar karantino tęsiasi ilgiau kaip 30 darbo dienų.

Užimtumo įstatyme siūloma nustatyti didesnį subsidijos darbo užmokesčiui dydį – 70 proc. vietoje šiuo metu nustatytų 60 proc., kuris negalės būti didesnis negu 1,5 MMA (šiuo metu nustatyta – 1 MMA). Kartu nurodoma, kad apskaičiuotos sumos negalės būti didesnės negu užimto asmens darbo sutartyje iki Vyriausybei paskelbiant ekstremaliąją situaciją ir karantiną nustatytas darbo užmokestis, o subsidijos dydį (70 arba 90 proc.) pasirinktų pats darbdavys.

Taip pat siūlomi Užimtumo įstatymo pakeitimai, ekstremalios situacijos ar karantino metu nustatant konkrečius reikalavimus savarankiškai dirbančiam asmeniui, norinčiam gauti išmoką.

Teikiamomis pataisomis siūloma nustatyti, kad fiksuoto 257 eurų dydžio išmoka būtų mokama, jeigu savarankiška veikla buvo registruota ne trumpesnį kaip 3 mėnesių laikotarpį per paskutinius metus ir nebuvo išregistruota iki dienos, kai Vyriausybė paskelbė ekstremalią situaciją ir karantiną, taip pat jei Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino metu asmuo nedirba pagal darbo sutartį ir neturi darbo santykiams prilygintų teisinių santykių, neturi neatidėtų įsiskolinimų valstybės biudžetui ir „Sodrai“ (atidėti įsiskolinimai galimi), neturi likviduojamos ar bankrutuojančios įmonės statuso.

Išmokos savarankiškai dirbančiam asmeniui mokėjimas būtų nutraukiamas, kai Vyriausybė atšaukia ekstremaliąją situaciją ar karantiną arba asmuo nebeatitinka bent vienos iš sąlygų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų