„Tai yra numatyta ir Vyriausybės programoje. Pirmiausia yra kalbama apie efektyvų kainų monitoringą. Tai negali būti palikta savieigai ir tai turėtų daryti institucijos arba prie Vyriausybės esančios agentūros“, – trečiadienį Žinių radijui sakė S. Skvernelis.
„Jeigu mes galvojame, kad bus taip, kaip keturis metus, kad viską rinka sureguliuos – nuo maisto ar energetikos kainų – ir jūs čia galvokite, kaip toje rinkoje patys išplauksite, tai mūsų požiūris yra kitas“, – sakė Seimo pirmininkas.
Jo teigimu, stebint kainas bus stiprinamos jas reguliuojančios institucijos: „Ar nėra susitarimų, nėra iškreipta konkurencija, konkurencijos rinka“.
Siekdami pažaboti nevaldomai bei dažnai neproporcingai kylančias maisto produktų kainas inicijuosime maisto tarybos steigimą (...)
S. Skvernelis pabrėžė, kad valstybė ne reguliuos kainas, pavyzdžiui, – sviesto pakelis turi kainuoti ne 2,8 euro, bet 2,74 euro, bet „kad tai būtų sąžiningas elgesys su pirkėju“.
„Jeigu tai yra nepagrįstas antkainių ir viršpelnių turėjimas, yra įvairūs reguliaciniai mechanizmai nuo mokestinių iki kitokių paskatų, kad to nebūtų“, – sakė Seimo pirmininkas.
Naujos Vyriausybės programos projekte numatyta skatinti profesionalią kainų stebėseną bei plėtoti kainodaros skaidrumo analizę, reikalauti energingesnės rinkos priežiūros institucijų – Konkurencijos, Viešųjų pirkimų ir kitų tarnybų – veiklos, steigti maisto tarybą.
„Siekdami pažaboti nevaldomai bei dažnai neproporcingai kylančias maisto produktų kainas inicijuosime maisto tarybos steigimą, kurioje gamintojai, perdirbėjai, prekybininkai bei valstybė, galės nevaržomai Konkurencijos tarnybos priežiūros bei galimų pažeidimų prasme, dialogo būdu skaidriai užtikrinti, kad nė viena iš grandžių nedominuotų perdėto pelno prasme“, – teigiama projekte.
Seimas antradienį priėmė svarstyti Vartotojų teisių apsaugos įstatymo pataisas, kuriomis Vyriausybės strateginės analizės centras būtų įpareigotas nuolat analizuoti būtiniausių maisto produktų, prekių ir paslaugų kainas.
Naujausi komentarai