Pereiti į pagrindinį turinį

Seimui prie „Snoro“ parlamentinio tyrimo siūloma grįžti rudenį

2012-06-29 17:28
Seimui prie „Snoro“ parlamentinio tyrimo siūloma grįžti rudenį
Seimui prie „Snoro“ parlamentinio tyrimo siūloma grįžti rudenį / Tomo Lukšio (BFL) nuotr.

Šeši laikinosios parlamentinės „Snoro“ bankroto aplinkybes tyrusios komisijos nariai siekia, kad išvados dėl banko veiklos būtų svarstomos pirmame Seimo posėdyje rudenį.

47 opozicinių frakcijų parlamentarai penktadienį pasirašė po atitinkamu Seimo nutarimo projektu.

Išklausęs Etikos ir procedūrų komisijos išvadą dėl „Snoro“ bankroto aplinkybes tyrusios laikinosios komisijos darbo, Seimas ketvirtadienį jai pritarė ir konstatavo, kad Seime registruotos komisijos pateiktos parlamentarams išvados yra nepriimtos.

Todėl jos penktadienį perregistruotos kaip dalies komisijoje dirbusių parlamentarų teikiamos išvados.Kadangi komisijos įgaliojimų laikas pasibaigęs, o tinkama išvada Seimui nepateikta, etikos sargai taip pat pasiūlė Seimui priimti nutarimą dėl laikinosios komisijos nagrinėjimo klausimo - arba konstatuoti, kad komisija darbą baigė, arba jos įgaliojimus pratęsti. Kol kas jokio sprendimo Seimas nepriėmė - dėl to apsispręs rudenį.

Opozicijai priklausantys parlamentarai teigia, kad Lietuvos banko veiksmai, pernai lapkritį uždarant „Snorą“, buvę skuboti ir nepakankamai motyvuoti.

Konstatuota, jog komercinių bankų priežiūros sistema yra gera, bet „Snoro“ atžvilgiu ji nebuvusi pakankama, o buvusi Lietuvos banko vadovybė 2009 metais nepakankamai reagavo į informaciją apie „Snoro“ veiklą.

Šeši valdančiųjų atstovai, dirbę komisijoje, kaltina 6 opozicijos atstovus politikavus, formuluojant komisijos išvadas ir įtaria, kad Lietuvos bankui nepalankiomis išvadomis bandoma pagelbėti kai kuriems nukentėjusiems „Snoro“ kreditoriams.„Snoro“ komisijoje dirbo 12 narių, po pusę jų sudarė valdančiųjų ir opozicijos atstovai. Komisiją Seimas buvo įpareigojęs išvadas dėl „Snoro“ bankroto" pateikti iki birželio 1-osios.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų