Atšilus orams ir suintensyvėjus statybos darbams, karštymetis prasidėjo ir statybos valstybinės priežiūros inspektoriams. Itin daug dėmesio jie skiria senų daugiabučių renovacijos darbų kokybei.
„Mūsų tikslas - ne siekti kuo įspūdingesnių renovacijos skaičių, nors ir didiname šio proceso šalyje pagreitį, bet pirmiausia pasirūpinti, kad kiekvienas modernizuojamas senas daugiabutis būtų atnaujinamas kokybiškai. Statybininkai jau baigia įsitikinti, kad statybų inspektoriai neaplenks nei vieno renovuojamo namo", - sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.
Šiemet VTPSI pareigūnai patikrino jau 138 renovuojamus namus. Arti pusės jų (57) patikrinta balandžio mėnesį. Darbų technologijos pažeidimų inspektoriai nustatė tik keliuose objektuose - dviejuose Vilniaus ir viename Šiaulių modernizuojamame daugiabutyje.
Kadangi VTPSI siekia patikrinti kiekvieną modernizuojamą pastatą, labai svarbu žinoti, kurie namai bus atnaujinami. Statybos įstatymas įpareigoja ne tik prieš statant naują pastatą, bet ir prieš renovuojant seną paskelbti apie statybos pradžią, rangovo ir pagrindinių statybos vadovų pasamdymą per 3 darbo dienas statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje „Infostatyba". Tačiau pasitaiko atvejų, kai statytojas „pamiršta" šią prievolę. Antai balandį vienas sostinės statytojas patrauktas administracinėn atsakomybėn už tai, kad nepranešė, jog pasamdė rangovą ir pagrindinius statybos vadovus. Už tokį „užmaršumą" gresia nuo 289 iki 868 eurų bauda.
Šiemet VTPSI pareigūnai bent po vieną kartą patikrins ne tik visus renovuojamus daugiabučius, bet ir pagal specialias programas atnaujinamus negyvenamosios paskirties pastatus.
Naujausi komentarai