Pereiti į pagrindinį turinį

Statybų sektoriuje – nekvalifikuotos darbo jėgos perteklius

2020-10-19 08:26

Statybų sektoriuje auga darbo neturinčių asmenų skaičius, tačiau naujų darbuotojų ieško vis daugiau darbdavių. Anot Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidento Daliaus Gedvilo, statybose jaučiamas nekvalifikuotos darbo jėgos perteklius ir kvalifikuotos – trūkumas.

freepik.com nuotr.

„Tendencijos liudija ne tik sumažėjusias statybos darbų apimtis, tačiau ir tai, jog nedarbo išmokas siekia gauti vis daugiau asmenų, neturinčių reikiamų kompetencijų atlikti statybinius darbus ir negalinčių rasti darbo vietos. Tikėtina, kad tai anksčiau nelegaliai veiklą vykdę asmenys. Šiandien statybų darbo rinkoje vyrauja ryškus pasiūlos ir paklausos neatitikimas“, – Eltai teigė LSA prezidentas D. Gedvilas.

Šiandien vienam darbo ieškančiam montuotojui tenka beveik 4 laisvos darbo vietos, betonuotojui – 3, o vamzdynų montuotojui – 2.

Pasak jo, daugiau nei pusė visų registruotų darbo pasiūlymų – kvalifikuotiems darbininkams, o darbdaviams labiausiai trūksta siauros specializacijos specialistų, kaip statybininkų montuotojų, mūrininkų, apdailininkų, tinkuotojų, betonuotojų, darbininkų izoliuotojų, vandentiekininkų ir vamzdynų montuotojų, suvirintojų, elektrikų, pastolininkų. 

„Šiandien vienam darbo ieškančiam montuotojui tenka beveik 4 laisvos darbo vietos, betonuotojui – 3, o vamzdynų montuotojui – 2. Tai rodo, jog rinkoje itin trūksta kvalifikuotų ir kokybiškai dirbti gebančių statybininkų, o Užimtumo tarnyboje matomas antplūdis asmenų, kuriuos turbūt vargiai galėtume vadinti šios profesijos atstovais. Darbdaviams dabar itin sudėtinga rasti reikalingus darbuotojus, todėl trūkstamas darbo vietas bandoma užpildyti, pasitelkiant darbuotojus iš trečiųjų šalių“, – sakė D. Gedvilas.

LSA prezidento teigimu, privaloma Statybininko (STATREG) kortelė leistų sumažinti nelegalaus darbo mastą statybų sektoriuje, taip pat įvertinti, ar asmuo turi reikiamas žinias ir kompetencijas atlikti statybinius darbus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų