Pagal konservatoriaus registruotas pataisas, Lietuvoje verstis su tabako gaminiais susijusių produktų gamyba, didmenine ir mažmenine prekyba būtų galima tik turint nustatyta tvarka išduotas licencijas.
Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme šiuo metu numatyta, kad licencijuojama tik tabako gaminių gamyba ir prekyba.
„Su tabako gaminiais susijusių gaminių nei gamyba, nei prekyba nėra licencijuojama, o tai lemia sudėtingą subjektų, parduodančių šiuos gaminius, kontrolę ir didelį šių gaminių prieinamumą“, – pataisos aiškinamajame rašte pažymi V. Kernagis.
Parlamentaras taip pat siūlo didinti baudas už elektroninių cigarečių pardavimą internetu, nepilnamečiams, sakydamas, kad šiuo metu „jos yra neadekvačiai mažos“.
Baudas už nuotolinės prekybos draudimo pažeidimą siūloma didinti nuo dabartinių 289–868 eurų iki 1448–8688 eurų. Už pakartotinį pažeidimą būtų atimama prekybos licencija.
Už tabako gaminių pardavimo pažeidimus mažmeninės prekybos vietose baudą siūloma didinti nuo 868–1448 eurų iki 1448–2896 eurų.
Už pažeidimą, per trejus metus padarytą toje pačioje prekybos vietoje, baudą siūloma didinti iki 5792 eurų, dabar maksimali baudos riba siekia iki 2896 eurų. Kaip ir šiuo metu, už pakartotinį prekybos pažeidimą būtų atimama licencija.
Internete šiuo metu draudžiama elektroninių cigarečių, pildyklių ir rūkomųjų žolinių gaminių reklama, tačiau dar siūloma, kad interneto svetainėse būtų uždrausta skelbti jų kainas.
Seime šiuo metu svarstomas kito konservatoriaus Mykolo Majausko inicijuotas siūlymas nuo 2020 metų uždrausti aromatizuotas elektronines cigaretes.
Parlamentaro pateiktais vaikų gyvensenos ir sveikatos tyrimo duomenimis, 2014 metais elektronines cigaretes rūkė 24 proc. 5–9 klasių mokinių, o 2018 metais – jau 40 procentų. Be to, tyrimai rodo, kad 97 proc. atvejų, kai vaikai rūko elektronines cigaretes, jie rūko įvairių aromatų skysčius – kramtomosios gumos, blynų, sausainių, šokolado.
Naujausi komentarai