Pereiti į pagrindinį turinį

V. Baltraitienė: Pieno gamintojai šiemet gali patirti 114mln. litų nuostolių

2014-09-19 12:38
BNS inf.
V. Baltraitienė: Pieno gamintojai šiemet gali patirti 114mln. litų nuostolių
V. Baltraitienė: Pieno gamintojai šiemet gali patirti 114mln. litų nuostolių / V. Skaraičio/BFL nuotr.

Pieno supirkimo kainoms nukritus apie 20 proc., Lietuvos pieno gamintojai iki metų pabaigos gali patirti apie 114 mln. litų nuostolių, sako žemės ūkio ministrė. Virginija Baltraitienė pabrėžia, kad kol kas neaišku, kiek jų kompensuos Europos Komisija (EK).

"Su Europos Komisija toliau kalbame, kiek gali reikėti papildomų pinigų. Iki metų pabaigos, jeigu pieno supirkimo kainos dar labiau nekris, žemdirbių nuostoliai gali siekti apie 114 mln. litų", - po susitikimo su pieno perdirbėjais penktadienį žurnalistams sakė V.Baltraitienė.

Anot jos, kol kas neaišku, kada EK patvirtins kompensacijas - Komisija paprašė papildomos pieno sektoriaus analizės, kurią ministerija turėtų pateikti kitą savaitę.

V.Baltraitienė kartojo, kad pieno perdirbėjams nebus skiriamos kompensacijos, nes jie sulaužė rugpjūčio pabaigoje pasiektą susitarimą supirkimo kainas sumažinti ne daugiau kaip 12 proc. - dabar kainos yra smukusios apie 20 proc.

"Kai buvome susitikę, tai buvome sutarę, kad kainos nekils daugiau 12proc. ir tada mes galėsime galvoti apie kompensacijas perdirbėjams", - tvirtino ministrė.

Pasak V.Baltraitienės, pienininkai jokių priekaištų dabar nepareiškė. Pačių pieno perdirbėjų atstovai su žurnalistais nebendravo. Susitikime pas premjerą Algirdą Butkevičių dalyvavo "Pieno žvaigždžių", "Žemaitijos pieno", "Rokiškio sūrio" ir Vilkyškių pieninės vadovai.

Žemdirbių asociacijos vadovas Jonas Vilionis po susitikimo žurnalistams sakė, kad šiuo metu pieno supirkimo kainos, priklausomai nuo kiekio, svyruoja nuo 45 iki 78 centų, o metų pradžioje kaina buvo apie 1,2 lito.

Anksčiau skelbta, kad Lietuva nuostoliams dėl Rusijos embargo kompensuoti Europos Komisijos prašo 46 mln. eurų (beveik 160 mln litų). Paramos prašoma ir pieno gamintojams, gyvulių bei daržovių augintojams - finansavimas būtų skiriamas ne produkcijos perdirbėjams, o žemdirbiams.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų