Pereiti į pagrindinį turinį

Vilnius prašo lėšų studijai, kuri įvertintų galimą Astravo AE taršos poveikį požeminiams vandenims

2021-03-08 12:13
ELTOS inf.

Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją su prašymu skirti lėšų galimybių studijai, kuri įvertintų Neries upės užteršimo riziką ir radiacinės taršos poveikį požeminiams vandenims Astravo atominės elektrinės (AE) avarijos atveju.

Vilnius prašo lėšų studijai, kuri įvertintų galimą Astravo AE taršos poveikį požeminiams vandenims
Vilnius prašo lėšų studijai, kuri įvertintų galimą Astravo AE taršos poveikį požeminiams vandenims / EPA-ELTA nuotr.

Pasak V. Benkunsko, kalbant apie padarinių valdymą Astravo AE atveju, geriamojo vandens tiekimo gyventojams užtikrinimas kol kas yra silpniausia grandis.

„Nemažai resursų skirta trumpojo laikotarpio priemonėms ir pasiruošimui, tačiau į tokias sritis kaip vandentvarka, kurios, tikėtina, būtų smarkiai paveiktos ilguoju periodu, ankstesnioji Vyriausybė neinvestavo, todėl kreipiausi į dabartinės Vidaus reikalų ministerijos vadovybę su prašymu padėti išspręsti mokslinių tyrimų trūkumą apie galimos radiacinės taršos plitimą Neries upe“, – pranešime sako V. Benkunskas.

Jis akcentuoja, kad, nepaisant visų Lietuvos institucijų ir tarptautinės bendruomenės pastangų sustabdyti elektrinės projektą, Baltarusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos Branduolinės ir radiacinės saugos departamentas skelbia, kad balandžio–gegužės mėnesiais planuojama pradėti pramoniniu būdu eksploatuoti pirmąjį Astravo atominės elektrinės reaktorių.

Kaip nurodo savivaldybė, pirminiais tyrimais, avarijos jėgainėje atveju užterštas Neries vanduo, kuriuo aušinamas reaktorius, į pirmąsias Vilniaus naudojamas vandenvietes patektų po 10–12 valandos, o vėliau užterštų ir kitus gręžinius ne tik sostinėje, bet ir kitose gyvenvietėse. Numatyta, kad Neries upės radiacinės taršos atveju, būtų būtina keisti Vilniaus miesto geriamojo vandens tiekimo schemą ir vandens tiekimo teritorijų ribas bei padidinti vandens tiekimą iš vandenviečių, kurios nepatenka į Neries upės baseiną. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra