Teisingumo ministerija kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydama nukelti terminą sumokėti kompensacijai dėl nugriauto restorano Neringoje.
Pasak ministerijos pranešimo, teismo sprendimo vykdymą atidėti iki 2016 metų pabaigos prašoma norint išgelbėti Neringą nuo bankroto ir dėl to, kad žalą valstybės vardu atlyginti turinti ministerija nebeturi tam lėšų. Teismas verslininkams už nugriautą pastatą priteisė 1,150 mln. eurų, kuriuos solidariai turi sumokėti Neringos savivaldybė ir valstybė.
Galutinį sprendimą, įpareigojantį valstybę atlyginti žalą Juodkrantės verslininkams, buvusio restorano valdytojai bendrovei „Meirona“, teismas priėmė gegužės pabaigoje. Jis nustatė, kad nėra akivaizdžių įrodymų, jog bendrovė elgėsi neteisėtai ir už pažeidimus atsakomybę turi prisiimti valstybės ir savivaldybių institucijos.
Bendrovė Juodkrantėje valdė jachtų klubą ir žuvų restoraną L.Rėzos gatvėje. Pastato statybą Klaipėdos apygardos teismui 2008 metais pripažinus neteisėta ir panaikinus detalųjį planą, projektavimo sąlygas bei statybos leidimą, statinys buvo nugriautas. Teismų vertinimu, restoranas buvo pastatytas prieštaraujant Kuršių nerijos nacionalinio parko planavimo schemai, nusižengiant Saugomų teritorijų įstatymui.
Už neteisėtai pastatyto restorano nugriovimą padarytą žalą, atsiradusią dėl valdžios institucijų neteisėtų veiksmų, pagal įstatymus turi atlyginti Teisingumo ministerija.
„Valstybės biudžete kasmet numatomi asignavimai žalai, padarytai dėl valstybės valdžios institucijų neteisėtų veiksmų atlyginti, o šių asignavimų valdytojas yra Teisingumo ministerija, kuri teismo sprendimus dėl žalos atlyginimo turi įvykdyti ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo jų gavimo“, - sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.
Šiems metams atlyginti asmenims turtinę ir neturtinę žalą, atsiradusią dėl valdžios institucijų neteisėtų veiksmų, ir atstovauti Lietuvos interesams tarptautiniuose arbitražo teismuose buvo skirta 972 tūkst. eurų. Pasak TM, šiuo metu jau išleista yra 568 tūkst. eurų ir šiems metams yra likę 404 tūkst. eurų asignavimų, kurie naudojami ne tik Lietuvos teismų sprendimams vykdyti, bet ir Europos Žmogaus Teisių Teismo priimtiems sprendimams, atstovavimo išlaidoms tarptautiniuose teismuose ir kitoms susijusioms išlaidoms atlyginti.
„Teisingumo ministerija neturi jokių objektyvių galimybių įvykdyti teismo sprendimą, kadangi visiems 2015 metams skirti asignavimai yra mažesni nei pareiškėjui priteista suma, todėl prašoma teismo sprendimo vykdymą atidėti kitiems finansiniams metams, iki 2016 m. gruodžio 31 dienos“, - rašoma ministerijos pranešime.
Teisingumo ministerija taip pat planuoja kreiptis į Finansų ministeriją, prašydama iš Vyriausybės rezervo skirti lėšų šiam teismo sprendimui įvykdyti.
Naujausi komentarai