V.Vasiliauskas neneigia dokumentų autentiškumo ir pripažįsta atstovavęs ne vienai ofšorinei įmonei. Tačiau Lietuvos banko vadovas tikina nepadaręs nieko neteisėto ar amoralaus.
"Pats asmeniškai nesu atidaręs sąskaitų tikslinėse teritorijose veikiantiems vienetams. Mano veiklos sritis advokato praktikos metu buvo susijusi su mokesčiais ir atskiromis finansinėmis paslaugomis. Mano klientais yra buvę ne tik fiziniai asmenys, įmonės, bet taip pat ir įmonių grupės, kurių struktūroje yra pasitaikę ir vienetų, veikusių tikslinėse teritorijose. Dirbdamas advokatu esu konsultavęs tokių vienetų atstovus banko sąskaitų atidarymo Lietuvoje klausimais", - 15min.ltteigė V.Vasiliauskas.
Jis teigė paslaugas teikęs, laikantis įstatymų ir kitų teisės aktų. Be to, jis tvirtino niekada neturėjęs jokių šešėlinių pinigų ar verslų.
"Vienetų, veikusių tikslinėse teritorijose, nesu steigęs nei savo vardu, nei kliento pavedimu. Pats niekuomet neturėjau banko sąskaitos užsienyje", - tikino V.Vasiliauskas.
Pasak portalo, V.Vasiliauskas 2006 metų pabaigoje - 2007 metų pradžioje turėjo įgaliojimus veikti Britų Mergelių salose registruotos įmonės "Redder Investments" vardu - atidaryti sąskaitas SEB banke ir gauti duomenis, reikalingus jas valdyti. 2004 metais įsteigta bendrovė priklausė Olandijoje registruotai įmonei "Nikoil Asset Management B.V.", o 2005-ųjų pabaigoje vienintele jos akcininke tapo Rusijos "Uralsib" grupės Šveicarijos bendrovė "Uralsib IB Holding AG" - "Uralsib" gimė, sujungus to paties pavadinimo banką ir "Nikoil Finance". N.Cvetkovas buvo pagrindinis "Uralsib" akcininkas.
"Nikoil" atstovavo koncernui "Lukoil", kai šis derėjosi dėl "Mažeikių naftos" pirkimo.
Naujausi komentarai