Finansų ministrės Ingridos Šimonytės nuomone, nekilnojamojo turto mokestį gyventojai turėtų mokėti ir už pirmąjį būstą, tačiau reikėtų nustatyti neapmokestinamojo turto vertę.
Anot I.Šimonytės, akivaizdu, jog lengvata turi būti taikoma, tačiau kokia, dar diskutuojama.
„Vieno būsto besąlyginis atleidimas iš tikrųjų nėra labai teisinga lengvata, nes tada didžiausia lengvata naudojasi tie žmonės, kurių būstas yra pats brangiausias ir prabangiausias. Man asmeniškai atrodytų, kad teisingesnis sprendimas būtų turėti tam tikrą neapmokestinamąją vertę, kuri leistų neapmokestinti žmonių, kurių turtas yra menkesnės vertės. Tačiau tai bus diskusijų dalykas, nesiimčiau dabar šiuo klausimu spekuliuoti", - Lietuvos radijui trečiadienį sakė ministrė.
Ji teigė, jog tokio mokesčio Lietuvai reikėjo jau prieš 4 metus, tačiau nepaisant vėlavimo, jį vis dėlto reikia įvesti.
„Apgailestauju, kad nepavyko įtikinti politikų šito mokesčio reikalingumu 2005 metais. Manau, tokiu atveju mes turbūt nebūtume pasiekę tokio perkaitimo nekilnojamojo turto rinkoje, todėl besąlygiškai sutinku, kad tą reikėjo daryti anksčiau. Bet su pasakymu, jog nereikia to daryti niekada, aš nesutikčiau, nes vis dėlto anksčiau ar vėliau mes grįšime į ekonomikos augimo etapą, ir klausimas, kuo tada mes saugosimės nuo burbulų susiformavimo nekilnojamojo turto rinkoje", - kalbėjo I.Šimonytė.
Be to, pasak finansų ministrės, nekilnojamojo turto mokesčio reikėtų ir dėl „socialinio teisingumo", tuo tarpu progresinių mokesčių nauda Lietuvai šiuo metu ir artimiausiu laikotarpiu, I.Šimonytės nuomone, yra abejotina.
„Nekilnojamojo turto mokestis būtų tas mokestis, kuris labiau pasiturintiems žmonėms uždėtų didesnę mokesčio naštą, kas reiškia, jog šiek tiek mokesčių sistemoje būtų daugiau solidarumo ir didesnis perskirstymas tarp daugiau bei mažiau pasiturinčių", - aiškino I.Šimonytė.
Ministrės teigimu, nekilnojamojo turto mokestis galėtų būti įvestas 2011 metais.
Naujausi komentarai