Pereiti į pagrindinį turinį

Protestuotojai: yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam

2012-10-05 01:53
Protestuotojai: yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam Protestuotojai: yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam Protestuotojai: yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam Protestuotojai: yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam Protestuotojai: yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam Protestuotojai: yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam Protestuotojai: yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam Protestuotojai: yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam Protestuotojai: yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam Protestuotojai: yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam Protestuotojai: yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam Protestuotojai: yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam Protestuotojai: yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam Protestuotojai: yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam Protestuotojai: yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam Protestuotojai: yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam Protestuotojai: yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam Protestuotojai: yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam Protestuotojai: yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam Protestuotojai: yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam

Jaunieji katalikai teigė, kad jų protesto akcija prieš italų režisieriaus Romeo Castellucci spektaklį „Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją“ nėra nei kritika režisieriui, nei cenzūra. Vis dėlto jie siekė, kad tam tikri dalykai spektaklyje nebūtų rodomi.

Ketvirtadienį 15 val. trijose sostinės vietose – prie Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT), Kultūros ministerijos ir miesto savivaldybės – buvo surengtos protesto akcijos. Jose dalyvavo, kaip patys save pavadino, jaunieji katalikai.

„Piliečiai turi teisę išreikšti savo nepritarimą viešam Kristaus veido dergimui. Taip pat kaip tikėčiausi, kad žmonės išreikštų savo viešą nepritarimą, jei būtų dergiama trispalvė ar viešai dergiami tėvas arba motina“, - ketvirtadienį prie LNDT surengtoje protesto akcijoje kalbėjo jos dalyvė, Lyginamosios politikos studentė Santa Kančytė.

Į protesto akciją atėjo ir LNDT direktorius Martynas Budraitis. Pastarosiomis dienomis Lietuvos meno padangę užliejus šiai nerimo bangai dėl spektaklio, kuriame, neva dergiamas Kristaus veidas, savo poziciją jau yra išsakęs ir pats teatras.

Protesto akcijoje M. Budraitis klausė protestuotojų: „Iš kur traukiate, kad šiame spektaklyje yra kažkas dergiama, iš kažko tyčiojamasi? Iš kur ta informacija?“

S. Kančytė teatro direktoriui atsakė, jog turi namie internetą, skaitė daugybę įvairiausių recenzijų, o „Youtube“ žiūrėjo spektaklio scenas.

„Mačiau paveikslo nuotrauką, kaip jis atrodo spektaklio pabaigoje, - tęsė protestuotoja. - Sakralių simbolių negalima naudoti profaniškiems tikslams. Nei reklamai, nei provokacijai. Negali jų dergti, norėdamas pasakyti ką nors giliau, nes taip tu žeidi daugybę žmonių, kuriems tie simboliai yra jų tapatybės dalis.“

Labiausiai S. Kančytė akcentavo daiktus, per spektaklį esą mėtomus į Kristaus veidą. Jos teigimu, nesvarbu, užsienio recenzentai teigiamai ar neigiamai atsiliepė apie spektaklį, visi fiksavo mėtomus daiktus.

„Režisierius teigė, kad jis niekada nesiekė tyčiotis iš šventų simbolių ir tai spektaklyje nėra daroma. Ir išmatos į jokią pusę nėra svaidomos. Pats atvaizdas jokiame spektaklio epizode nėra tepamas išmatomis, nėra jomis ir mėtoma. Teatras yra toks menas, iš ištraukos neįmanoma susidaryti viso vaizdo.

Aklai kritikuoti, net nekritikuoti, čia ne kritika, nes ji galima tik pasižiūrėjus spektaklį, tada įmanomas dialogas, o jūs einate į aklą, kurčią isteriją“, - protestuojantiems sakė teatro direktorius, akcentuodamas, kad pirmiausia reikėtų pamatyti spektaklį.

Jis patvirtino, kad spektaklio tikrai neketinama atšaukti, o savaitgalį, kai jis bus rodomas, LNDT bus sustiprinta apsauga.

Protestą sergėjo policijos pareigūnai, tačiau viskas praėjo be jokių incidentų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų