Visą šeštadienį pagrindinėje Vilniaus gatvėje, Gedimino pr., šurmuliavo septintasis Žolynų turgus. Tradiciškai šią šventę lydėjo ansamblių dainos ir šokiai, įvairūs renginiai bei kasmetinis aukcionas už „Jonpinigius“.
Kasmet Žolynų turgus pritraukia daug miestiečių, kurie čia ateina ne žioplinėti, bet ir įsigyti gydančių žolelių.
„Aš visada labai mėgstu Žolynų turgų, ir praeitais metais čia buvau nuo pat ryto. Labai domiuosi natūralia medicina, pati renku žoleles – labai patinka ir naudinga“, – aiškino vilnietė Danutė.
Nors miestiečiai ir noriai vaikštinėja turgumi, patys prekiautojai teigė, kad turgus galėtų būti ir sėkmingesnis. Pirmąkart mugėje dalyvaujantis prekybininkas Vytautas Šemelis iš Utenos prisipažino, kad labai baiminosi blogo oro, kuris baido pirkėjus, tad džiaugėsi, kad diena pasitaikė saulėta.
„Bet sulaukiau nedaug pirkėjų, užteks benzinui grįžti namo ir dar šiek tiek liks“, – guodėsi prekiautojas. Jo manymu, prekyba ne tokia sėkminga, mat dauguma miestiečių šį savaitgalį patraukė į gamtą.
„Paaiškėjo, kad daugelis mėtas patys užsiaugina, tad nelabai puola pirkti, – teigė šiomis žolelėmis prekiaujantis vyras.
Vilniaus etninės kultūros centro vyriausioji koordinatorė ir renginio organizatorė Loreta Stoliarovienė renginio metu pasakojo, kad visada maždaug 2-3 dienas prieš Jonines Vilniuje vykdavo miesčionims skirtas žolių turgus. Lygiai prieš 7 metus šventė ir buvo atgaivinta.
„Tai yra miesto šventė. Rašytiniuose šaltiniuose mokslininkai atrado informaciją, kad dar XX a. pradžioje prie Šv. Jonų bažnyčios varpinės aplinkinių kaimų moteriškės prekiaudavo atsivežtų žolių pundeliais“, – apie turgaus priešistorę aiškino L. Stoliarovienė.
Priešingai negu prekiautojai, ji teigė, dabar žmonės stengiasi maitintis sveikai, nori kuo ilgiau gyventi ir gauti kuo daugiau naudingų medžiagų iš gamtos, tad Žolynų turgus yra sėkmingas.
„Mūsų turgus išskirtinis tuo, kad lankytojų nė vienais metais netrūksta, net kai būna blogas oras. Žmonės čia ateina su reikalu – nusipirkti vaistažolių ir arbatžolių“, – sakė organizatorė.
Naujausi komentarai