„Aš manau, kad iš mano pusės būtų neatsakinga atsistatydinti vykstant rekonstrukcijai, nepabaigus pradėtų darbų“, – antradienį teatro BNS perduotame komentare sakė M. Budraitis.
Jis tvirtino jaučiantis atsakomybę prieš teatro žmones, darbuotojus.
„(...) negaliu dabar taip va dėl dviejų asmenybių staiga lengva ranka viską mesti, visus vykstančius procesus ir palikti viską nežinioje. Nors tiesą sakant, man asmeniškai gal taip būtų ir lengviau, bet neatsakinga“, – teigė LNDT direktorius.
Anot jo, atliekant rekonstrukciją pastatytos dvi naujos salės, apšiltintas visas pastatas, sutvarkytos žiūrovų aptarnavimo erdvės, šių metų pabaigoje ketinama atidaryti rekonstruotą Didžiąją salę.
M. Budraitis pabrėžė, kad tai jo trečia kaip generalinio direktoriaus kadencija. Jis tvirtino pirmus du konkursus laimėjęs be dramaturgo M. Ivaškevičiaus ir režisieriaus Oskaro Koršunovo indėlio.
„Taip kad, manau, tai puikiai iliustruoja, jog mano laimėjimą lėmė tikrai ne šie vardai, o pasiūlytos idėjos ir jau nuveikti darbai“, – teigė jis.
Pasak direktoriaus, M. Ivaškevičiaus ir O. Koršunovo pasiūlyta kūrybinė kryptis buvo įtraukta į jo pastarąją rinkimų programą, „bet teatro vadovo planuojami darbai nėra vien kūrybinė veikla, tai tik dalis programos“.
„Visa kita yra ir finansų planavimas, ir rekonstrukcijos įgyvendinimas, teatro veiklos organizavimo ir tobulinimo klausimai, užsienio gastrolės, gastrolės Lietuvoje, edukacija, daugybė kitų sričių“, – sakė M. Budraitis.
„Dar kartą pasikartosiu, kad niekas neneigia O. Koršunovo kaip talentingo režisieriaus, tačiau meno vadovo pareigos, pasirodė, kad yra ne jam. Kadangi jis jų tinkamai nevykdė, turėjau priimti sprendimą jį atleisti. Taip iširo jo ir M. Ivaškevičiaus tandemas LNDT“, – aiškino M. Budraitis.
Antradienį LNDT pranešė, kad nuo kovo iš pareigų atleidžiamas teatro dramaturgas M. Ivaškevičius, nes šios pareigos tampa perteklinės pradėjus dirbti trims naujiems meno vadovams.
M. Ivaškevičius savo ruožtu teatre susidariusią situaciją vadino krize ir ragino M. Budraitį trauktis iš pareigų. Jis kritikavo teatro repertuarą, nenorą rodyti populiariausių spektaklių, pažadų nevykdymą, teigė, kad direktorius ignoravo jo pasiūlymus.
Gruodį M. Budraitis iš šių teatro meno vadovo pareigų atleido režisierių O. Koršunovą. Tuomet teatro vadovybė teigė, kad tokiam sprendimui įtakos turėjo aplaidus tiesioginių meno vadovo pareigų vykdymas bei sistemingos pravaikštos. Režisierius savo ruožtu tvirtino neturėjęs kūrybinės laisvės, prieš jį taikytas mobingas. Menininko teigimu, jis nebuvo kviečiamas į susirinkimus, nedalyvavo sudarant repertuarą.
Kultūros ministras Simonas Kairys, komentuodamas situaciją LNDT, antradienį sakė, kad tokiais sprendimais M. Budraitis prisiėmė didelę atsakomybę. Kita vertus, ministro teigimu, jis turi teisę formuoti savo komandą, o ministerija neturėtų kištis į vidinius įstaigos procesus.
Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui M. Budraitis vadovauja nuo 2010 metų, 1998–2010 metais jis buvo Oskaro Koršunovo teatro direktoriumi.
Naujausi komentarai