Pereiti į pagrindinį turinį

Nacionalinis muziejus kviečia architektus kurti paviljoną Gedimino kalno papėdėje

2022-04-19 10:10
BNS inf.

Ruošiantis Vilniaus 700 metų jubiliejui, Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia architektus kurti paviljoną Gedimino kalno papėdėje.

Nacionalinis muziejus kviečia architektus kurti paviljoną Gedimino kalno papėdėje
Nacionalinis muziejus kviečia architektus kurti paviljoną Gedimino kalno papėdėje / Asociatyvi J. Kalinsko / BNS nuotr.

Kaip rašoma antradienį išplatintame pranešime, naujoje laikinoje ekspozicinėje erdvėje – paviljone „Vilnius prieš 200 metų“ – lankytojų lauks pažintis su XIX amžiaus vilniečiais ir miestu, kuriame jie gyveno.

Atviro konkurso nugalėtojui bus suteikta galimybė įgyvendinti savo viziją ir nuspręsti, kaip atrodys ši vieta.

Būsimos ekspozicijos šerdis – šiuo metu pagal unikalią ir anksčiau nepublikuotą archyvinę medžiagą muziejuje kuriamas Vilniaus senamiesčio maketas.

„Tokią miesto istorijos pasakojimo mediją pasirinkome tikėdami, kad maketai žiūrovą įtraukia kaip kažkuriame momente sustingusio miesto atvaizdas, kuriame galima tyrinėti miesto visumą ir atskirus fragmentus – artimus, pažįstamus arba negrįžtamai pakitusius“, – sako projekto vadovė Sandra Šlepikaitė.

Maketų magiškas realizmas įtraukia į regimo ir įsivaizduojamo miesto persiklojimų žaidimus mūsų vaizduotėje ir taip jie tampa tarpininku tarp šiuolaikybės ir istorijos“, – teigia Lietuvos nacionalinio muziejaus architektė.

Vilniaus 700 metų jubiliejui skirtu projektu muziejus nurodo taip pat siekiantis išeiti į miesto viešąsias erdves, praturtinti jo gyventojų ir svečių patirtis.

Idėjų laukiama iki gegužės 22 dienos, trijų geriausių idėjų autoriai pateks į antrąjį etapą, su jais bus sudarytos tūkstančio eurų vertės autorinių paslaugų pirkimo sutartys, o nugalėtojui – ir galimybė įgyvendinti savo idėją.

Lietuvos nacionalinis muziejus konkursą organizuoja kartu su Architektūros fondu.

Paviljonas bus atidarytas 2023-ųjų balandį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų