Pereiti į pagrindinį turinį

Nuo kovo 16 d. Lietuvos nacionalinis dailės muziejus vėl atvers penkias didžiulio susidomėjimo sulaukusias parodas

2021-03-15 14:19
DMN inf.

Nuo kovo 16 dienos Vilniuje Lietuvos nacionalinis dailės muziejus saugiai ir atsakingai atvers lankytojams parodas Radvilų rūmų dailės muziejuje – Michael Rakowitz parodą „Nematomo priešo būti neturėtų (G salė)“ ir „Protesto menas: sovietmečio nepaklusnieji“, kurioje pristatoma įspūdinga Vladimiro Tarasovo Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui dovanotos kolekcijos dalis.

Vilniaus paveikslų galerijoje lankytojai galės išvysti Vytauto Valiaus kūrinių parodą „Jausti savo žemę...“, Vytauto Kasiulio dailės muziejuje – „Įminti Paryžių: VDA rezidencijos Cité Internationale des Arts istorijos“, o Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje – pirmą kartą pristatomą XVII Tarptautinę Vilniaus tapybos trienalę „[NE]DETERMINUOTA“.

„Esame nepaprastai laimingi vėl galėdami pasveikinti muziejaus erdvėse meno mylėtojus – šios akimirkos laukėme net keturis mėnesius, – sako muziejaus direktorius A. Gelūnas. – Kovo 16-ąją atveriame penkias parodas keturiuose muziejaus padaliniuose Vilniuje – šios parodos prieš karantiną buvo sulaukusios didelio lankytojų susidomėjimo, bet dėl akivaizdžių priežasčių turėjo būti uždarytos. Tikimės, kad šį sykį greitai užsidaryti neprireiks, esame pasirengę užtikrinti visiškai saugias sąlygas ne tik muziejaus lankytojams, bet ir mūsų darbuotojams, kurie turi unikalią progą nemokamai periodiškai testuotis. Be jokios abejonės, vėl akylai reguliuosime lankytojų srautus, nuolat dezinfekuosime patalpas ir liečiamuosius paviršius, užtikrinsime kaukių dėvėjimą. Labai tikimės, kad susitikimo su menu džiaugsmo netemdys jokie trukdžiai ir mintys apie rizikas.“

Labai tikimės, kad susitikimo su menu džiaugsmo netemdys jokie trukdžiai ir mintys apie rizikas.

Lankytojų patogumui ir siekiant išvengti susibūrimų, muziejus kvies iš anksto registruotis nurodytais tel. numeriais, užsiregistravusiems atvykus bilietai bus parduodami muziejaus kasoje. Taip pat bilietus iš anksto galima bus įsigyti ir internetu Tiketa.lt.

Lietuvos nacionalinis dailės muziejus skelbia, jog laukia muziejuje lankytojų, kurie pasiruošę nuolat dėvėti apsauginę kaukę, išlaikyti ne mažesnį nei dviejų metrų atstumą nuo kitų asmenų, atkreips dėmesį į ant grindų esančias informacines linijas, atsižvelgs į muziejaus darbuotojų prašymus, laikysis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Taip pat, esant galimybei, už muziejaus bilietą ir kitas paslaugas atsiskaitys banko kortele.

Radvilų rūmų dailės muziejaus antro aukšto erdvėse rodoma nuolatinė ekspozicija „Protesto menas: sovietmenčio nepaklusnieji“. Paroda pristato žymaus džiazo muzikanto ir kompozitoriaus V. Tarasovo Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui dovanotą meno kūrinių kolekciją. Penkiose atnaujintose Radvilų rūmų dailės muziejaus salėse atsiskleidžia ir pagrindinė ekspozicijos ašis – Maskvos konceptualistų ir Lietuvos „tyliųjų modernistų“ kūryba. Kad ir kaip šie autoriai skiriasi meninės išraiškos priemonėmis, juos visus vienija bendras bruožas – nepaklusnumas savojo laikmečio ideologinėms bei estetinėms nuostatoms ir kūrybinės laisvės siekis.

Rūmuose lankytojai turės galimybę aplankyti M. Rakowitz darbų parodą „Nematomo priešo būti neturėtų (G salė)“. Kūrybinis autoriaus užmojis titaniškas – išsaugoti nuo perkeltų kitur arba jau nebeegzistuojančių artefaktų neatsiejamus prisiminimus ir pasakojimus. Beprasmės destrukcijos bangos, pastaraisiais dešimtmečiais nusiaubusios buvusios Mesopotamijos šalis, nėra tik nacionalinės tragedijos. Pasak M. Rakowitzo, „šie griuvėsiai yra visos žmonijos netektis“. Sąmoningai sunaikinus kultūrą – senovės statinius, skulptūras ir artefaktus – ISIS rankomis, M. Rakowitzas susidomėjo šių nušluotų nuo žemės paviršiaus objektų atkūrimu. Projektas pavadintas „Nematomo priešo būti neturėtų“, jo rezultatai – stulbinantys.

Registracija tel. 8 5 262 098.

Muziejaus darbo laikas: antradieniais–šeštadieniais 11–18 val., sekmadienį  nuo 12–17 val.

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje pirmą kartą lankytojų lauks XVII Tarptautinė Vilniaus tapybos trienalė „[NE]DETERMINUOTA“, kurioje bus pristatoma gausybė autorių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Skiriama Lietuvos dailininkų sąjungos įkūrimo 85-mečiui, šių metų trienalė kvies apmąstyti laisvės sąlygas visuotinio nestabilumo kontekste kaip kasdienybėje tarpstantį lūkestį, tarsi būsimos tikrovės pažadą.

Registracija tel. 8 5 262 8080, 8 5 212 1813.

Muziejaus darbo laikas: antradieniais–šeštadieniais 11–18 val., sekmadieniais 11–16 val.

Dar nespėjusius išvysti V. Valiaus parodos „Jausti savo žemę...“ muziejus kviečia aplankyti Vilniaus paveikslų galeriją. Meditatyvioje atmosferoje įsikūrę autoriaus darbai įtrauks į apmąstymus apie nuoširdumo svarbą kūryboje ir dvasinių vertybių vaidmenį mūsų gyvenime. „Tapybos kūrinių cikluose V. Valiaus prigimties santūrumas įgauna spontaniškumo, skausmingumo. Ekspresyvia modernistine plastine kalba menininkas gvildeno iki šiol aktualias dvasingumo nykimo, visuotinio sumaterialėjimo, kultūros ir meno paminklų išsaugojimo, ekologijos temas, įtaigiai įprasmino kūrybinių ir griaunamųjų žmogaus galių konfliktą“, – apie autoriaus kūrybą rašo Regina Urbonienė.

Registracija tel. 8 5 212 42 58.

Galerija dirbs: antradieniais–šeštadieniais 11–18 val., sekmadieniais 12–17 val.

Svajojantiems apie Paryžių V. Kasiulio dailės muziejus toliau rodys parodą „Įminti Paryžių: VDA rezidencijos Cité Internationale des Arts istorijos“, kurioje pristatoma žymių Lietuvos autorių kūryba ir nepakartojami kelionių prisiminimai. Paroda skirta nuo 1995 m. veikiančiai Vilniaus dailės akademijos rezidencijai Cité Internationale des Arts (liet. Tarptautinis menų miestelis), Paryžiuje esančiam vienam didžiausių rezidencijų centrų pasaulyje. Per 25 metus šioje Paryžiaus studijoje pabuvojo beveik 200 įvairių sričių Lietuvos menininkų ir meno teoretikų, iš jų parodoje dalyvauja 31. Ekspozicijoje rodomi kūriniai buvo sukurti viešint Paryžiuje – pastarieji priklauso rezidavimo laikotarpiui ir yra svarbūs kūrybinėse autorių biografijose. Kita dalis kūrinių šiai parodai buvo sukurti vėliau, iš kitos perspektyvos apmąstant patirtį studijoje.

Registracija tel. 85 261 67 64. 

Muziejus dirbs: antradieniais–šeštadieniais 11–18 val., sekmadieniais 12–17 val.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra