Ją organizuoja čia pat įsikūręs bendruomenės edukacijos centras „Miesto Laboratorija“, Antakalnio daržo bendruomenė ir Kultūros paveldo departamentas, suteiksiantis galimybę nemokamai apsilankyti Sapiegų rūmuose.
„Sapiegų rūmus 1689-1692 metais pagal Giovannio Battistos Fredianio projektą statė Lietuvos didysis etmonas Kazimieras Jonas Sapiega Vilniaus Antakalnyje. Teigiama, jog dekoruojant juos dalyvavo Sapiegos rūmų skulptorius ir architektas Giovanni Pietro Perti bei italų tapytojas Mikelandželas Palonis. Brandžiojo baroko rūmų ansamblis yra išlaikęs svarbiausius ansamblio kompozicijos elementus. Kviečiame apsilankyti šiuose įspūdinguose rūmuose“, ─ sako Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorė Diana Varnaitė.
„Kaimynų dieną Antakalnyje organizuojame jau trečius metus iš eilės ir labai džiaugiamės, jog prie jos prisideda ne tik kaimynystėje gyvenantys žmonės, bet ir Antakalnyje veikiančios institucijos. Ypač smagu, jog šiais metais šventės dalyviai turės galimybę ne tik paragauti antakalniečių gaminto maisto, pasiklausyti kaimynų atliekamos muzikos, parduoti nereikalingus daiktus blusturgyje, bet ir nemokamai aplankyti svarbiausią parko objektą – Sapiegų rūmus“, – teigia viena renginio organizatorių, „Miesto laboratorija“ atstovė Gintarė Motiejūnaitė.
Renginio metu bus minima tarptautinė kaimynų diena, kalbamasi apie Antakalnio ateitį, susipažįstama su bendraminčiais. Veiks improvizuotas vienos dienos restoranas, kaimynų blusturgis, bus galimybė aplankyti ir išgirsti apie „Antakalnio daržą – Antakalniečių sodą“, taip pat susipažinti su bendruomenės edukacijos centro „Miesto laboratorija“ pastatu bei veiklomis.
Programoje numatytas vienos dienos restoranas ─ bendruomenės ir „Miesto laboratorija“ komandos ruoštas maistas. Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos suteiks galimybę 12-16 val. nemokamai aplankyti Sapiegų rūmus. Visi norintys galės išbandyti vaikščiojimą lynu (praverstų patogi avalynė). Vyks joga, skaitymai po medžiu. 14.00 val. rengiama ekskursija po „Antakalnio daržą – Antakalniečių sodą“ ir pasakojimas apie vaistines/ prieskonines žoleles.
Antakalnio kaimynų dieną nuspalvins muzikiniai pasirodymai. 12.00-12.40 val. ─ Adomo Šimkūno pasirodymas. Adomas groja instrumentinę tradicinę senąją indų klasikinę muziką „Dhrupad“ su tanpuros akompanimentu. 13.00-13.30 val. vyks antakalniečių Austėjos ir Skomanto pasirodymas kartu su savo folkgrupe „Rana“. 13.30-14.30 val. ─ Justinos Kaminskaitės vokalas ir gitara. Bus dainuojamosios poezijos ir baladžių!
Naujausi komentarai