Briedis gelbėtojų laukė dvi savaites Pereiti į pagrindinį turinį

Briedis gelbėtojų laukė dvi savaites

2008-06-07 09:00

Briedis tvenkinyje. Tokia žinia vakar apskriejo Naujosios Vilnios Gandrų gatvės gyventojus. Tiesa, vietinių tvirtinimu, šis briedis rajone ne naujokas – po apylinkes gyvūnas klaidžioja jau dvi savaites. Ir neaišku, kiek dar tarp žmonių išgyvens.

Operatyviausiai iš visų tarnybų į gyventojų pagalbos šauksmą reagavo ugniagesiai. Atvykę į įvykio vietą iš nedidelio vandens tvenkinio guminėmis žarnomis
jie pumpavo vandenį, tačiau gelbėjimo darbai strigo dėl netoli kilusio gaisro. Išvykus daliai gelbėtojų,
gyventojų saugumą už-tikrino policijos patruliai. Tuo metu į vandenį įbridęs briedis glaudėsi vandens telkinyje ir skabė nusvirusių medžių šakeles.
Netoli nuosavo namo tvenkinio būriavęsi žmonės tvirtino, kad laukinis žvėris jų gyvenamoje teritorijoje iš pradžių pastebėtas gerokai didesniame kitapus gatvės esančiame vandens telkinyje.

Tačiau netrukus įveikęs pusantro metro tvorą ir kiek nusibrozdinęs gyvūnas tapo mažesnio tvenkinio įkaitu.
Šalia esančioje Gandrų gatvėje policininkai sustabdė eismą, kad automobiliai nebaidytų ir taip išsigandusio gyvūno.
Aplinkos apsaugos darbuotojų daugiau nei dvi valandas nesulaukę ugniagesiai patys ėmėsi briedžio gelbėjimo darbų. Į krantą miško žvėris buvo varomas virvėmis ir guminėmis žarnomis.
Tačiau atklydėliui tai buvo nė motais. Kurį laiką jo neįtikino ir ugniagesių paleista vandens srovė. Tik po alinančios valandos netekęs vieno rago briedis pasiekė krantą, perbėgo gatvę ir dideliais šuoliais pasileido kito tvenkinio link.

Išvežti į mišką neskubėjo

Beveik po trijų valandų laukimo į įvykio vietą vis dėlto atvykęs Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vilniaus regione Sigitas Mikėnas tvirtino, kad jam galimybės neleidusios atvažiuoti anksčiau.
„Kiekvienas dirbame savo darbą. Kada suspėjame, tada atvažiuojame“, – susiklosčiusią padėtį komentavo S.Mikėnas. Jo tvirtinimu, miškų karaliui šoką įvarė aplink besibūriuojantys smalsuoliai. „Labai svarbu dabar prie jo nesiartinti ir jam netrukdyti. Sutemus briedis adaptuosis aplinkoje ir išeis pats“, – tikino S.Mikėnas.
Briedžio gerove besirūpinantys gyventojai negalėjo suprasti, kodėl laukinis žvėris ir toliau paliekamas likimo valiai. Tačiau A.Mikėnas išliko ramus: „Jei jis ir toliau klaidžios, priimsime sprendimą ir iškviesime veterinarą iš Kauno zoologijos sodo. Jis gyvūną trumpam užmigdys, paskui briedis bus išvežtas į mišką.“ Kol gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas kalbėjo, briedis sėkmingai šuoliavo kito tvenkinio pakrante.

Prognozavo liūdną baigtį

Briedžio gelbėjimo iš mažo vandens telkinio operacijai vadovavęs Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnysis specialistas Vytautas Nenartavičius teigė, kad tuo pat metu buvo pranešta visoms tokiais atvejais būtinoms tarnyboms. Tačiau reagavo tik policija ir ugniagesiai.
Vietiniai prognozavo, kad jų apylinkėse paliktam laukiniam žvėriui geruoju nesibaigs. Jį arba brakonieriai pribaigs, arba panašią gelbėjimo operaciją pakartoti reikės.
Dauguma susirinkusiųjų taip ir nesuprato, kodėl gyvūno kančios nebuvo palengvintos įšovus migdomųjų. Miegantį gyvūną būtų likę nuvežti į mišką. V.Nenartavičius aiškino, kad tokia procedūra greičiausiai neatlikta dėl to, jog briedis nebuvo sužeistas ar agresyvus. Gamtosaugininkas S.Mikėnas tvirtino, kad to tiesiog neprireikė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų