Į Vilnių iš Londono Diana Galvydytė atvyksta tik kelis kartus per metus. Viena garsiausių lietuvių smuikininkių sėkmingai kopia karjeros laiptais ir tęsia studijas Anglijoje. Labiausiai svetimoje šalyje mergina pasiilgsta naminio maisto ir natūralių lietuviškų gaminių.
Vilnius labai ramus
Dabar D.Galvydytė sėkmingai studijuoja Londono karališkajame muzikos koledže. Šį pavasarį ji turėtų gauti magistro laipsnį. Bet net ir turėdama begales koncertų įvairiuose Europos miestuose bei garsiausiose Londono salėse, mergina stengiasi nepamiršti ir Lietuvos.
"Negaliu sakyti, jog nepasiilgstu Vilniaus. Tačiau palyginti su Londonu, tai ramus ir mažas miestas, gal net sakyčiau uždaras. O aš jau esu pripratusi prie kitokio gyvenimo milžiniškame mieste, kur yra tikra žmonių ir kultūrų maišatis. Atvykusi čia pailsiu. Man gera koncertuoti tautiečiams", – ieškodama netradicinių dovanų Pilies gatvės turgelyje sakė smuikininkė.
Mergina prisiminė, kad vos prieš keletą dienų koncertavo Nacionalinėje filharmonijoje ir liko sužavėta, kokie šilti ir nuoširdūs buvo klausytojai, kaip jai buvo gera ir kiek daug teigiamų emocijų išgyveno. D.Galvydytę nustebino ir tai, jog net keli draugai iš Londono atvyko pasiklausyti jos koncerto Vilniuje.
"Gruodžio mėnesį turėsiu dar kelis koncertus Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje. Tikiuosi, kad ir ten žmonės taip pat šiltai priims mano muziką. O Vilniuje dar grosiu ir sausį. Čia nesijaučiu kaip svečias, juk užaugau šiame mieste. Man smagu Lietuvoje groti, tačiau visą laiką čia gyventi man būtų per ramu", – apžiūrinėdama megztas raštuotas kojines kalbėjo D.Galvydytė.
Viena didmiestyje
Vaikštinėdama Vilniaus senamiesčiu smuikininkė prisiminė, kad priprasti prie Londono gyvenimo buvo nelengva.
"Kai mane pakvietė mokytis į Yehudi Menuhin mokyklą buvau vos penkiolikos mergaičiukė. Nelengva įprasti gyventi vienai visiškai svetimame mieste, mokytis svetimos kalbos. Pamenu, net egzaminus laikydavau su žodynėliu, nes mokantis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų gimnazijoje mano užsienio kalba buvo vokiečių. O čia staiga viską reikėjo mokytis angliškai. Bet negaliu teigti, kad tokie mokslai man nepatiko. Juk negalėjau atsisakyti nuostabios galimybės tobulėti Londone", – apie pirmuosius gyvenimo metus Anglijoje pasakojo muzikantė.
Mergina tikino, kad už muziką nieko nėra svarbiau, tai jos aistra, svajonė ir tikslas, todėl ir ryžosi viena važiuoti į Londono mokyklą.
"Man labai patinka groti. Be muzikos neįsivaizduoju savo gyvenimo. Studijuodama Anglijoje supratau, kad galimybės tobulėti yra begalinės. Nežinau, ar ryšiuosi iš karto stoti į doktorantūros studijas. Žinau tik viena, kad noriu koncertuoti, noriu groti ir skelbti žmonėms pačią gražiausią muziką", – dairydamasi dovanų draugams teigė D.Galvydytė.
Londonas muzikantei jau tapo namais, čia ji turi daug draugų, koncertų. Todėl svetima nebesijaučia. O štai Vilnius, jos manymu, taip ir liks mažas vaikystės laikų miestas.
Tačiau mergina Anglijoje dažnai pasigenda lietuviško maisto: varškės, grietinės, sūrelių, kurių ten nelabai lengva rasti, nebent lietuvių parduotuvėse (už gerokai didesnę kainą negu įprastai), ir, be abejo, gamtos.
"Jeigu lankausi Lietuvoje vasarą, mėgstu išvažiuoti į mišką, nes Londone jų labai mažai. Pasiilgstu miškų, ežerų ir gryno, tyro oro", – su nostalgija prabilo muzikantė.
Laisvalaikis skirtas menui
Pamačiusi gatvėje eksponuojamą gražų natiurmortą, smuikininkė prisiminė, kad ir visas jos laisvalaikis susijęs su menu.
"Į naktinius klubus vaikščioti nemėgstu. Nebent ten vyksta geras džiazo koncertas. Mieliau laisvalaikį leidžiu su draugais jaukioje, intelektualioje aplinkoje. Labai dažnai lankausi dailės parodose, operose, baletuose. Man net pačiai kelis kartus teko groti Londono simfoniniame orkestre per baleto spektaklį "Miegančioji gražuolė". O tai juk irgi labai naudinga patirtis", – darydamasi dovanų draugams, kalbėjo mergina.
Tačiau ir to laisvalaikio, pasak D.Galvydytės, lieka itin mažai, nes labai daug laiko užima grojimas, tobulinimosi pamokos ir, žinoma, domėjimasis kompozitorių gyvenimu.
"Šiais metais dar neturėjau atostogų. Labai norėčiau kur nors išvažiuoti pailsėti. Ketinu nukeliauti į Izraelį ar Maroką. Pasiilgau saulės, šiltos jūros. Be abejonės, rinksiuosi tuos kraštus, kuriuose galėčiau pamatyti įspūdingų objektų, daugiau sužinoti apie to krašto kultūrą", – artimiausiais planais dalijosi smuikininkė.
Mergina tikino, kad ir Londone bendrauja su įvairių kultūrų žmonėmis, todėl pasisemia nemažai patirties ir žinių.
Šventės su muzika
Romantinę muziką labiausiai mėgstanti mergina tikino, jog nė vienas draugų ar giminių susitikimas, šventė nepraeina be muzikos.
"Prieš eidama į svečius visada paklausiu, ar pasiimti smuiką. Man malonu draugų ar šeimos pasisėdėjimą pagyvinti muzika. Pati jos nekuriu, tačiau stengiuosi parinkti tokius kūrinius, kurie atpalaiduotų ir suteiktų džiaugsmo", – pasakojo muzikantė.
Ji pripažino, kad tokią tradiciją puoselėjo mama, kuri taip pat yra smuikininkė ir groja Nacionalinio operos ir baleto teatro orkestre.
"Mūsų šeimoje taip jau įprasta, kad visą gyvenimą visur mus lydi muzika. Ji neatsiejama nuo mano gyvenimo. O ir Londone su draugais laisvalaikiu pagrojame savo malonumui, kad praskaidrintume vakaro atmosferą", – kalbėjo D.Galvydytė.
Pirkinių sąrašas:
Lininė staltiesė 95 Lt
Megztos kojinės 35 Lt
Megzta kepurė 35 Lt
Megztos pirštinės 30 Lt
Molinė lėkštelė 18 Lt
Rekomenduojamos prekės:
Lininė staltiesė 95 Lt
"Londone tokie daiktai labai vertinami, nes sunku rasti natūralių audinių. Tai ne tik stalo puošmena, bet ir gražus praktiškas daiktas", – tvirtino D.Galvydytė.
Megztos pirštinės 30 Lt
Pasak smuikininkės, kiekvienam muzikantui labai svarbu, jog nesušaltų rankos. O namudinės kumštinės pirštinės yra pats geriausias būdas apsisaugoti nuo drėgmės ir šaltuko.
Megzta kepurė 35 Lt
"Londone, kaip ir Vilniuje, žiemos gana atšiaurios. Todėl kepurę nešioti tiesiog būtina. Be to, tai labai graži stiliaus detalė", – teigė muzikantė.
Naujausi komentarai