Į Operos ir baleto teatrą įspūdingojo "Korsaro" pasižiūrėti šiandien susirinksiantys žiūrovai turės galimybę mūsų scenoje išvysti ryškiausias Maskvos baleto žvaigždes: Nikolajų Tsiskaridzę, Mariją Aleksandrovą, Nataliją Osipovą ir Ivaną Vasiljevą.
Apie šokį, pasirengimą spektakliui ir patį "Korsarą" išskirtiniame interviu sutiko papasakoti primabalerina M.Aleksandrova.
– Spektaklio "Korsaras" bilietai buvo tikrai nepigūs, tačiau žmonės neįtikimai greitai juos išpirko. Kas, jūsų manymu, lėmė tokį nepaprastą susidomėjimą?
– Mūsų baleto trupė dirba daug, klasikiniais baletais garsėjame visame pasaulyje. Šokdami stengiamės atiduoti visą save ir kuo įtikinamiau bei profesionaliau atlikti vaidmenis. Manau, būtent mūsų kolektyvo aukštas šokimo lygis ir vardas, užsitarnautas sunkiu darbu, lėmė tokį publikos susidomėjimą.
– Kokius reikalavimus sau, kaip primabalerinai, keliate?
– Pats didžiausias džiaugsmas man yra tada, kai spektaklio pabaigoje pamatau patenkintus ir laimingus žmonių veidus. Man, kaip garsiai šokėjai, labai svarbu sulaukti publikos įvertinimo. To ir siekiu. Esu laiminga, kai žiūrovai lieka patenkinti, juk kiekviename spektaklyje šoku iš visos širdies. Be to, tam, kad gerai atliktume savo vaidmenis, mes, baleto artistai, privalome treniruotis ne tik repeticijose, bet ir daug skaityti apie tai, ką šokame. Mano profesija apskritai yra išskirtinė, tai yra tarsi gyvenimo dovana, todėl reikia ja naudotis.
– Ar jums yra skirtumas, kokios šalies scenoje šokti?
– Atvirai kalbant, kurioje šalyje šokti, man nėra jokio skirtumo. Kai užlipu į sceną, užgroja muzika ir prasideda spektaklis, pamirštu, kurioje šalyje esu. Svarbiausia tuo metu yra vaidmuo ir publikos reakcija. Su trupe keliaujame iš tiesų labai daug. Man yra tekę šokti ir labai didelėse, ir vidutinio dydžio scenose, todėl Vilniaus operos ir baleto teatro scenai neturiu jokių priekaištų. Pripažinsiu, kad man itin malonu čia atvažiuoti ir šokti Lietuvos publikai. Manau, ir Lietuvos žmonėms mūsų gastrolės yra didelis įvykis, todėl tai suteikia dar daugiau noro gerai pasirodyti.
– Ar pažįstate Lietuvos baleto artistų?
– Esu pažįstama su Nerijumi Juška, Egle Špokaite, žinau ir Jurijų Smoriginą, nes teko su jais bendrauti Maskvoje. Nenorėčiau nieko komentuoti apie jų šokimą. Galiu pridurti tik tiek, kad šie žmonės, kaip ir aš, yra tikri profesionalai. Tuo, manau, viskas ir pasakyta.
– Dar pavasarį jūsų teatro choreografas buvo pažadėjęs, jog "Korsare" galimybę pasirodyti turės ir jaunosios Lietuvos balerinos, tačiau taip neįvyko. Nejaugi Lietuvos baletas per prastas pasirodyti su Maskvos Didžiojo teatro trupe?
– Niekada negalėčiau pasakyti, kad balerinos yra per prastos. Problema čia visai kita. Gal choreografas ir turėjo minčių jas pakviesti šokti, tačiau meno sferoje taip jau nutinka, kad planai dažnai keičiasi. Nederėtų pamiršti, jog Maskvos Didžiojo teatro baleto trupės tradicijos, technika, vaidybos elementai buvo formuojami ilgą laiką. Todėl šokėjoms iš kitos trupės būtų labai netrumpas adaptacinis laikotarpis, manau, jos ir pačios jaustųsi šiek tiek nesmagiai. Be to, spektaklis labai sunkus ir būtų ne taip lengva prisitaikyti. Esu įsitikinusi, kad choreografas tiesiog nenorėjo leisti Lietuvos balerinoms jaustis nepatogiai ir nejaukiai, todėl savo sumanymą ir pakeitė.
– Ar turite savo mėgstamiausią vaidmenį, kokią vietą jūsų spektaklių gausybėje užima "Korsaras"?
– Prisipažinsiu, kad turėjau tiek daug įvairiausių spektaklių ir vaidmenų, jog negalėčiau išskirti vieno mėgstamiausio. "Korsaras" yra vienas naujesnių spektaklių mūsų repertuare ir bene pats sudėtingiausias choreografiniu požiūriu. Man tikrai labai patinka jame šokti, bet kad jis mano mėgstamiausias, negalėčiau pasakyti. Tikriausiai mano mylimiausias vaidmuo yra tiesiog būti balerina. Žinoma, kartais nutinka taip, jog pasiilgstu kokio nors spektaklio, ypač tokio, kurį jau seniai esame šokę.
– Koks jums pasirodė Vilnius, palyginti su Maskva?
– Vilnius labai gražus, bet mažas miestas. Kadangi esu pripratusi prie didžiulių Maskvos plotų, jis man pasirodė nykštukinis. Tačiau mane labai sužavėjo architektūra ir senamiestis.
Tatjana Sedunova
Lietuvos baleto meno vadovė
Maskvos Didžiojo teatro baleto trupės koncertas mūsų scenoje yra svarbus įvykis Lietuvai, ypač, kad šiais metais Vilnius yra Europos kultūros sostinė. Dar prieš porą metų buvau sumaniusi tūkstantmečio proga surengti baleto savaitę. Norėjau pakviesti daugiau garsių baleto trupių. Deja, finansavimo negavau. Tačiau be galo džiugu, kad bene paties garsiausio teatro baleto trupė sutiko čia atvykti. Tai, kad bus rodomas "Korsaras", mums taip pat labai reikšminga, nes Lietuvos baleto trupė šio, vieno iš sudėtingiausių klasikinių baletų, neturi, o jis yra vienas didžiausių Maskvos Didžiojo teatro perlų.
Platinami padirbti bilietai
Maskvos Didžiojo teatro gastrolių Vilniuje organizatoriai perspėja, kad internete vyksta prekyba padirbtais bilietais į "Korsaro" spektaklį. Organizatoriai prašo žmonių bilietus pirkti tik iš įgaliotos bilietų pardavėjos bendrovės "Tiketa", nesusigundyti padirbinėtojų siūlomais pigiais bilietais ir verčiau įsigyti bilietus stovėti, kurių vieno vertė yra 50 litų. "Padirbtus bilietus įsigiję žmonės į spektaklį įleisti nebus, nes vykdysime griežtą bilietų kontrolę, – teigė Ūkio banko investicinės grupės Rinkodaros ir komunikacijos departamento direktorius Remigijus Jurgelaitis.
Naujausi komentarai