Dėl įtarimų piktnaudžiavimu K. Strupas teismo sprendimu iki rugsėjo 20 dienos yra nušalintas nuo Santaros klinikų generalinio direktoriaus pareigų, tačiau kovą jis laimėjo konkursą į Pilvo chirurgijos centro vadovo pareigas. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga su laikinuoju klinikų vadovu Juozu Raistenskiu buvo sutaręs, kad dėl A. Strupo skyrimo į naujas pareigas bus paprašyta STT išvados, bet to nepadaryta.
Komentare BNS klinikos nurodė, kad idėjos kreiptis į STT atsisakyta pasikonsultavus su vienu iš steigėju – Vilniaus universitetu. Kitas klinikų steigėjas yra Sveikatos apsaugos ministerija.
„Vilniaus universiteto pateiktame rašte Santaros klinikoms yra išreikšta nuomonė, kad į Specialiųjų tyrimų tarnybą dėl asmens skyrimo į Pilvo chirurgijos centro vadovo pareigas reikėtų kreiptis tik tuo atveju, jei šio centro vadovo pareigos apimtų veiklas, dėl kurių šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas“, – teigia klinikos.
Taip pat aiškinama, kad Korupcijos prevencijos įstatymo nuostata, kuria vadovaujantis įstaigos įpareigojamos kreiptis į STT dėl padalinių vadovų tinkamumo eiti pareigas, skirta tik tiems atvejams, jei padaliniai yra savarankiški, o ne esantys kito struktūrinio padalinio sudėtyje, kaip yra šiuo atveju – Pilvo chirurgijos centras yra Pilvo medicinos tarnybos padalinys.
„Remiantis šiuo Vilniaus universiteto, kaip vieno iš steigėjų, teisininkų išaiškinimu, Santaros klinikos nemato kliūčių prof. Kęstučiui Strupui vadovauti tokiam struktūriniam vienetui“, – nurodoma komentare.
Anksčiau Vilniaus universitetas yra BNS teigęs, kad pritartų kreipimuisi į STT dėl K. Strupo naujų pareigų.
Sveikatos apsaugos ministras situaciją pavadino gėdinga.
„Ministro A. Verygos nuomone, tai yra gėdingas pavyzdys visai sveikatos sistemai. Be to, šis pavyzdys – tik dar vienas įrodymas, kad šiai gydymo įstaigai reikalingas laikinas vadovas iš šalies, ne iš sveikatos sistemos, kuris galėtų nešališkai vertinti visus vykstančius procesus“, – BNS teigė ministro patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė.
Anot jos, K. Strupo paskyrimą į naujas pareigas esant dabartinei situacijai ministerijos vadovybė vertina labai neigiamai.
„Apmaudu, kad šioje įstaigoje neužkertamas kelias abejonėms dėl galimai neskaidrių procesų. Taip pat apmaudu, kad antrasis Santaros klinikų dalininkas – Vilniaus universitetas ir jo rektorius – tokius sprendimus priima už nugaros, nederindami su SAM“, – teigė patarėja.
Artimiausias Santaros klinikų dalininkų susirinkimas planuojamas balandžio viduryje. SAM tikisi, kad jame bus apsispręsta dėl naujo laikinojo klinikų vadovo.
Prieš daugiau kaip mėnesį Santaros klinikas supurtė korupcijos skandalas, įtarimai pateikti generaliniam įstaigos direktoriui K. Strupui ir dar bent dešimčiai asmenų.
STT vasarį paskelbė Santaros klinikose tirianti galimą kyšininkavimo mechanizmą, kai už laimėtus viešuosius pirkimus iš įmonių reikalauta neteisėto finansinio atlygio, jis užmaskuotas kaip parama.
BNS turimi dokumentai rodo, kad tokiu būdu K. Strupas įtariamas taręsis mažiausiai penkis kartus, Santaros klinikose vykstant viešiesiems pirkimams informacinių technologijų srityje.
Naujausi komentarai