Ar turistų nelepinamas Kauno rajonas galėtų tapti traukos centru? Tokias vizijas puoselėja rajono savivaldybė.
Svečiams trūksta pramogų
Traukos centrais Kauno rajone ateityje turėtų tapti su aktyviu laisvalaikiu susiję infrastruktūros objektai – dviračių takai, vandens keliai. Ar tokie planai realūs, pamatysime netolimoje ateityje. Kol kas Kauno rajone populiariausios yra kaimo turizmo sodybos, jaukūs miesteliai ir su jais susiję objektai. Labiausiai išsiskiria Kulautuva, prieškariu buvusi svarbus Lietuvos kurortas, bei Raudondvario dvaro ansamblis. Kauno rajono turizmo informacijos centro direktorė Inga Talalaitė tikina, kad turizmui plėtotis trukdo ir per maža informacijos sklaida.
"Kol kas trūksta informacijos apie turizmo galimybes Kauno rajone. Per mažai maitinimo įstaigų. Reikėtų, kad kurtųsi ne tik kaimo turizmo sodybos, bet ir maži viešbučiai, kuriuose turistai galėtų pernakvoti ir papusryčiauti. Tai sukurtų patrauklią turizmo nišą ne tik mėgstantiems keliauti lietuviams, bet ir užsieniečiams. Pastarieji yra pripratę prie gero aptarnavimo. Tokia infrastruktūra turi atsirasti. Svečias neturėtų rūpintis, kur jam pavalgyti. Važiuoti į už dvidešimties kilometrų esančią užeigą tikrai nėra patrauklu", – trūkumus vardijo Kauno rajono tuįrizmo centro vadovė.
I.Talalaitė pastebėjo, kad, skirtingai nei Kauno, rajono turistiniais objektais labiausiai domisi lietuviai. Užsieniečių atvyksta ypač mažai.
Pagelbės dviračių takai
Turizmo centro vadovė tiki, kad situacija pasikeis, kai Kauno rajoną apraizgys dviračių takų tinklas, o šalia įkurtų mažų uostų atsiras ir kitų traukos objektų.
"Vienas populiariausių ir įdomiausių dviračių maršrutų yra kelionė Panemune. Žmonės dviračiais važiuoja į Raudondvario, Raudonės, Panemunės pilis. Tai rodo, kad dviračių takai įdomūs keliautojams. Tikslas – apjuosti Kauno rajoną dviračių takais, kad jais galima būtų lengva apvažiuoti įdomiausias vietas. Kol kas neužtenka lėšų, todėl Vilkijoje, Domeikavoje dviračių takų projektai įgyvendinami po truputį. Sunkmetis pristabdė darbus, tačiau ateityje jie bus tęsiami", – įsitikinusi I.Talalaitė.
Kauno rajono meras Valerijus Makūnas mano, kad turistus ateityje vilios ne tik naujos dviračių trasos ar vandens keliai, bet ir senieji traukos objektai.
"Turėtume labiau išgryninti Nemuno žiedo idėją. Čia ateityje galėtų atsirasti kempingas, kuris integruotųsi į automobilių, dviračių ir vandens kelių maršrutus. Kartais ne viskas nuo mūsų priklauso. Tikimės gauti ES struktūrinių fondų paramą, bet kartais prioritetai suteikiami kitiems Lietuvos turizmo projektams", – pastebėjo V.Makūnas.
Kviečia laipioti uolomis
Tai, kad Kauno rajone palanku plėtoti turizmą, sėkmingai įrodinėja ir verslininkai. Prieš porą metų Jadagoniuose įkurtas "Pagonijos pramogų parkas" spėjo išgarsėti tarp aktyvaus laisvalaikio mėgėjų.
"Krizė turėjo šiek tiek įtakos verslui. Praėjusiais metais sulaukėme didžiulio dėmesio, tačiau šiemet lankytojų buvo mažiau. Vis tik bendra tendencija džiugina – laipiojimas uolomis populiarėja", – pasakojo parko įkūrėjas Skirmantas Paukštys.
Įkopti į aukščiausią 13 metrų dirbtinę uolą Pagonijos parke atvyksta ne tik pramogų ieškotojai, bet ir profesionalūs laipiotojai uolomis. Ne mažesnio populiarumo sulaukė ir dešimties metrų aukštyje esantis kliūčių ruožas, vadinamas "Pagonijos voratinkliu". Parko įkūrėjas teigia, kad aktyvaus turizmo populiarėjimas Lietuvoje jį privertė mąstyti apie parko plėtrą.
"Ateityje planuojame rengti atrakcijas medžiuose, maždaug 20 metrų aukštyje", – planais dalijosi S.Paukštys.
Naujausi komentarai