Apsinuodijimas grybais – tokią diagnozę kelis kartus per dieną rašo Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės (VGPUL) Ūmių apsinuodijimų skyriaus medikai.
Nuo pirmadienio kasdien į skyrių patenka po 3–4 netinkamais valgyti grybais apsinuodiję vilniečiai.
VGPUL Ūmių apsinuodijimų skyriaus vedėjas Raimundas Purvaneckas sunerimęs patvirtino, kad šiemet grybais apsinuodijusių pacientų gerokai daugiau nei kitais metais. "Šiuo metu turime penkis "grybautojus". Ne visus apsinuodijusius grybais guldome į skyrių, daliai pacientų užtenka tik pirminės pagalbos. Guodžia tai, kad šiemet ligoniai šiek tiek lengvesni – mažiau sunkių apsinuodijimų musmirėmis ir kitais itin nuodingais grybais", – kalbėjo Ūmių apsinuodijimų skyriaus vedėjas.
Šiemet daugiau grybautojų sunegalavo užvalgę šungrybių. Šie grybai ne tokie nuodingi kaip blyškioji ar žalioji musmirės, kuriomis apsinuodijus galima numirti.
VGPUL grybautojų antplūdžio sulaukia kiekvieną rudenį, kai Lietuvos miškuose ima dygti grybai. Po keletą apsinuodijusių pacientų Ūmių apsinuodijimų skyrius paguldo ir pavasarį, kai ima dygti bobausiai. Netinkamai juos paruošus taip pat galima apsinuodyti.
Medikai primena, kad vos pajutus pirmuosius apsinuodijimo grybais požymius privalu nedelsiant kreiptis į gydytojus. Jokiu būdu nedera apsinuodijus gydytis savarankiškai namie.
Apsinuodijimo grybais simptomai:
Juos galima skirti į dvi grupes:
1. Ankstyvieji – pasireiškia po 30–60 min. suvalgius nuodingą grybą.
Jie gali būti labai įvairūs: vėmimas, pilvo spazmai, traukuliai ir kt.
2. Vėlyvieji – atsirandantys po 6–72 val. Tai pykinimas, vėmimas, viduriavimas, galvos skausmai, traukuliai, haliucinacijos ir kt.
Šie simptomai atsiranda ne iš karto, todėl kreiptis į gydytojus dažnai neskubama. O tai gali būti lemtinga klaida.
Naujausi komentarai