Stalo žaidimai, nuotykiai keliaujant autostopu ir filmų vakarai prie namų kino – tai pramogos, kurios suartina draugus ir neplonina piniginių.
Pramogos už dyką
Kai į jūsų mobilųjį telefoną atskrieja žinutė "Ką veiki? Gal einam kur nors pasilinksminti?", ilgesingai pažvelgiate į kalendorių. Mėnesio galas, iki algos dar kelios dienos, taigi kišenėse švilpia vėjai. O jei dar imate mąstyti, kad ir atlyginimas netruks išgaruoti sumokėjus už pabrangusį šildymą, noras kelti iš namų koją dar labiau mąžta. Be reikalo.
Net gyvenant sostinėje galima prasimanyti pigių pramogų. Dar daugiau: jei pasiseks, puikų laisvalaikį susiorganizuosite už dyką.
Nereikės nei kavinės, kurioje už arbatos puodelį tektų pakloti daugiau nei tris litus, nei baro su alumi, kainuojančiu 6–8 litus už puslitrį.
Žaidimai ir naujos pažintys
Jei mėgstate stalo žaidimus, trečiadienio vakarus nuo šiol galite leisti stalo žaidimų klube "Rikis". Jį rasite Antakalnio Vaikų ir jaunimo centre, adresu Antakalnio 84A. Apsilankyti klube gali visi.
Stalo žaidimų vakaruose dažniausiai susitinka nepažįstami žmonės, apie klubo veiklą išgirdę iš bičiulių.
Kad nepažįstamieji įsidrąsintų, vakaras pradedamas nuo linksmų vakarėlių žaidimų, kurių taisyklės gana paprastos. Jie greitai pralaužia ledus ir užkrečia visus gera nuotaika.
Vėliau klubo svečiams leidžiama pasirinkti, kokį žaidimą jie norėtų žaisti: lengvą ar linksmą, reikalaujantį greitos reakcijos, loginio, strateginio mąstymo ar planavimo įgūdžių. Dažniausiai žaidžiama grupelėmis po 4–6 žmones.
Klube vaikai nuo 10 iki 16 metų laukiami trečiadieniais 15–17.30 val., o suaugusieji – nuo 18 val. Žaidžiama iki 21 val. Svarbiausia – tai nieko nekainuoja!
Laikas lekia nepastebimai
Stalo žaidimų virusu vilnietė Rasa Ašmonaitė užsikrėtė klube "Rikis". "Patiko klubo atmosfera, atsirado naujų pažinčių, nes kaskart susirinkdavo vis kiti žmonės", – pasakojo mergina.
Rugsėjį gimtadienio proga iš draugų ji užsiprašė stalo žaidimų. Šiuo metu turi keturis.
"Taip "užsikabinome", kad kelis savaitgalius iš eilės nieko kito neveikėme, tik žaidėme. Ir taip nuo ryto iki vakaro. Per pertraukėles ką nors pasigamindavome valgyti. Laikas labai greitai pralekia, o emocijos liejasi per kraštus", – įspūdžiais dalijosi R.Ašmonaitė.
Ji įsitikinusi, kad vakarų žaidžiant stalo žaidimus ateityje tik daugės. "Leisti laiką kavinėse darosi nebeįdomu. Be to, daug brangiau nei pas ką nors jaukiuose namuose", – atkreipė dėmesį R.Ašmonaitė.
Autostopas ir filmai
Vilnietė Virginija Popovaitė stalo žaidimų nežaidžia, bet rengia draugams filmų seansus. "Išsinuomojame DVD ir žiūrime po du tris per vakarą – smagu", – džiaugėsi mergina. Ji paskaičiavo, kad per mėnesį tokiu būdu sutaupo apie 50 litų. Filmą DVD sostinėje galima išsinuomoti už 5–6 litus, o vizitas kino teatre atsieina triskart brangiau – 16 litų.
"Tiesa, kartais autostopu pasiekiame Trakus ar Kauną – pakeisti aplinką puiki pramoga. Pasitaiko ir nuotykių", – šypsojosi V.Popovaitė
Studentams ji rekomenduoja dažniau lankytis nemokamuose universitetų renginiuose – spektakliuose, koncertuose, teminėse paskaitose.
O kaip Jūs stengiatės taupyti? Papasakokite tel. (8 5) 212 2022 arba e. paštu [email protected] ir laimėkite specialius "Vilniaus dienos" prizus.
Nuomonės
Rūta Levickaitė, 21 metų studentė
Įpročių kol kas nekeičiu – vis dar pramogauju kavinėse. Tiesa, jose dažniausiai geriu arbatą. Tačiau bendrauti su draugais kavinės patogiausios.
Vadimas, 27 metų bankininkas
Stalo žaidimus žaidžiu dažnai. Turiu 6–7 žmonių kompaniją, kurie juos mėgsta. Tačiau gruodį eisiu ir į koncertus. Šventiniu laikotarpiu apie ekonominę krizę ir grėsmes negalvosiu.
Lauryna Pelakauskaitė, 20 metų studentė
Krizę jaučiu tik tuo aspektu, kad sunku susirasti darbą. Tačiau per daug dėl to neišgyvenu. Jei reikėtų rinktis, kaip pramogauti, eičiau į teatrą. Kultūriniai renginiai plečia akiratį. Be to, studentams taikomos įvairios nuolaidos.
GERAS PATARIMAS
Kaip išsirinkti žaidimą
Kai nežinai, kaip išsirinkti iš tos gausybės, verta ateiti į stalo žaidimų klubą, pasižiūrėti, išbandyti, pajausti. Parduoti žaidimus nėra esminis mūsų tikslas. Pirmiausia propaguojame stalo žaidimų kultūrą.
Nežinau, kodėl iš viso pardavinėjami kai kurie žaidimai, nes jie menkaverčiai – tikrai nėra už ką mokėti didelių pinigų. Lietuvoje stalo žaidimų galima nusipirkti už 10–500 litų.
Naujausi komentarai