Pereiti į pagrindinį turinį

Mano gyvenimo būdas – darbas

2008-11-04 09:00
Mano gyvenimo būdas – darbas
Mano gyvenimo būdas – darbas / Atsidavimas: I.Naruševičiūtei šiuo metu darbas svarbiausia: kolegos jai yra tarsi šeima, o biuras jau tapo namais, kuriuose po varginamų renginių ji net yra likusi nakvoti. Ingos Juodytės nuotr.

Kas dieną vis nauji žmonės. Daugybė pažinčių ir daugybė vakarėlių bei renginių. Kai kam tai atrodo neįgyvendinama svajonė. O štai įmonės "Pirmoji kava" renginių organizatorei Ingai Naruševičiūtei tai kasdienybė. Mergina tiesiog dievina savo darbą, nes jame netrūksta dinamikos ir azarto.

Biure tarsi namie

Apsilankius I.Naruševičiūtės darbo patalpose, susidaro įspūdis, kad čia žmonės ir gyvena. Šaldytuvas, viryklė, kavos aparatas, minkštas krėslas, sofa ir netgi dušas – tokie daiktai puošia biurą.

"Savo darbo vietą iš tiesų galiu vadinti namais, o bendradarbius – šeimos nariais. Dažnai čia tenka praleisti daugiau laiko nei savo namuose, nes darbo krūvis ir laikas nenormuojami. Juk nepasakysi klientui, kad renginys neįvyks, nes baigėsi mano darbo valandos", – taip savo darbą apibūdino renginių organizatorė.

Įmonėje "Pirmoji kava" ji dirba daugiau nei trejus metus. Darbas merginai tapo ir hobiu, ir gyvenimo būdu.

"Bendradarbių kolektyvas čia irgi puikus. Kartu per pietų pertrauką gaminamės valgyti, prie bendro stalo aptariame projektus, renginius, pasidalijame darbais, o vėlai vakare pasišnekučiuojame ir prie vyno taurės", – pasakojo I.Naruševičiūtė.

Pradinis renginio organizavimas vyksta biure. Čia su kolegomis aptariamos įvairios galimybės ir klientų pageidavimai, kaip ir kur galėtų vykti šventė.

"Mano darbas – nuo renginio aprašymo, sutarčių sudarymo, finansinių klausimų iki atlikėjų samdymo ir galų gale jų koncerto. Gera klientų nuotaika ir darni šventės eiga taip pat mano reikalas. Turime pasirūpinti tiek renginį aptarnaujančio personalo apranga, tiek, tarkime, visa technine aparatūra", – sakė mergina.

Nuobodu nebūna

Merginos teigimu, renginių organizavimas žavus savo įvairumu ir netradiciškumu.
"Būna dienų, kai iš renginio grįžtu ketvirtą ryto, o darbe jau dešimtą turiu laukti kliento skambučio ir derinti būsimo renginio aktą. Tačiau man patinka tai, kad susipažįstu su daugybe nuostabių ir įvairių žmonių, atsiranda platesnis pasaulio suvokimas. Negalėčiau vien tik sėdėti biure, judrumas ir operatyvumas man labai patinka", – emocingai kalbėjo I.Naruševičiūtė.

Pagrindinis jos darbo tikslas – padovanoti žmonėms šventę. "Juk taip gera, kai žmonės šypsosi, yra linksmi, kupini džiaugsmo ir vidinio pasitenkinimo", – sakė renginių organizatorė.

Tiesa, mergina pripažino, kad nuo tokio renginių maratono kartais taip pavargsta, jog, rodos, nieko nebesinori, tik ilgai miegoti. Tačiau tai tik trumpos silpnumo akimirkos.

"Mano darbas – mano gyvenimo būdas, ir čia jau nieko nepakeisi. Man patinka tai, ką darau, o kas bus toliau, dar negalvoju. Kai veikla patinka ir džiugina, jėgų atsiranda visada", – teigė I.Naruševičiūtė.

Renginių organizavimas skatina nuolat ieškoti atlikėjų ir originalių pasirodymų. Todėl būtina nuolatos sekti televizijoje ir scenoje pasirodžiusius naujus dainininkus, aktorius ar šokėjus. Svarbu žinoti visas naujienas, kurios atsiranda šalyje, nes tada daug paprasčiau atspėti, kas gali patikti vienam ar kitam klientui.

I.Naruševičiūtė prisiminė, kad yra buvę taip, jog svečiams susirinkus į renginį per kelias minutes teko pakeisti jo scenarijų ir netgi veiksmo vietą, nes garlaivis, kuriuo jie turėjo plaukti, neužsivedė.

"Organizuojant renginius svarbiausia operatyviai reaguoti į aplinką, žmonių reakcijas, nuotaikas. Turi būti pasiruošęs visokioms išdaigoms ir netikėtumams. Bet juk būtent tai ir prideda mano veiklai azarto", – pasakojo I.Naruševičiūtė.

Nuo skurdo iki prabangos

Kartais norint tinkamai paruošti šventę, merginai tenka bendrauti ir su labai skirtingomis asmenybėmis: nuo šiukšlių vežėjo, kuris kalba tik lenkiškai, iki mūsų scenos ir televizijos grandų.

"Man patinka, kad turiu galimybę pabendrauti su įvairiais žmonėmis iš skirtingų sričių. Įdomu ir tai, kad organizuodama renginį turiu kuruoti ne vieną darbo sritį. Manau, tai skatina asmenybę tobulėti. O renginių, žmonių ir aplinkos kontrastai mano veiklai suteikia savotiško žavesio ir intrigos. Juk niekada nežinai, kur gali tekti organizuoti vakarėlį ar koncertą", – teigė I.Naruševičiūtė.

Jai asmeniškai labiausiai patinka tie renginiai, kuriuose daug humoro, kur lengvai ir subtiliai galima pasišaipyti iš dabartinės mūsų šalies padėties arba jos praeities, kai leidžiama pasijuokti iš pernelyg išpūstų dalykų, kurie nėra tokie baisūs, kaip visuomenė juos traktuoja.

"Mane labai pradžiugina tie klientai, kurie mums leidžia viską sugalvoti patiems, neturėdami konkrečios vizijos. Nes tada galime daugiau pafantazuoti. Man labai įstrigo vienas renginys, kurį darėme delfinariume. Patikėkit, prisiliesti prie jų buvo tikrai kažkas nepaprasto. Tai buvo labai emocionalus renginys, nes delfinai tiesiog trykšta gyvybingumu ir teigiama energija. Jaučiausi pakylėta", – vieną neįprasčiausių švenčių prisiminė I.Naruševičiūtė.

Ramus poilsis – prabanga

Dirbant tokį darbą yra tik viena problema – visiškai nelieka laiko laisvalaikiui. Juk darbe kartais tenka būti iki vienuoliktos valandos nakties, o kartais ir ilgiau.

"Dažnai žmonės galvoja, kad jeigu dirbu pramogų srityje, tai ir savo laisvalaikį leidžiu labai aktyviai. Turiu pripažinti, jog yra visiškai kitaip. Man patinka su draugais ramiai pavakaroti prie taurės vyno, pasišnekėti, pažiūrėti gerą filmą. Būna labai smagu, kai su draugėmis nakvojame pas kurią nors iš mūsų, o atsikėlusios sekmadienio rytą gaminame gardžius pusryčius", – nostalgiškai apie laisvadienius kalbėjo renginių organizatorė.

Ji pridūrė, jog dirbdamas tokį darbą imi labiau vertinti miegą ir ramias akimirkas, praleistas artimų žmonių rate.

"Kartais atsitinka taip, kad net savo šeimos narių, kurie gyvena Vilniuje, nematau kelis mėnesius. O ką jau kalbėti, kai ateina gruodis – kalėdinių vakarėlių sezonas. Tada draugai žino, jog man geriau neskambinti, nes apie jokius susitikimus negali būti nė kalbos", – sakė I.Naruševičiūtė.

Renginių organizatorės darbo krūvis priklauso ir nuo metų sezono. Tik liepos mėnesį ji gali sau leisti ilgesnes atostogas, nes dauguma klientų taip pat atostogauja.

"Nemėgstu sniego, kalnų ir šalčio. Todėl savo atostogas praleidžiu ten, kur šilta ir galima pasilepinti saulės voniomis. Šią vasarą lankiausi Turkijoje, todėl šilumos tikrai užteko", – su šypsena kalbėjo I.Naruševičiūtė.

Asmeninis gyvenimas – vėliau

Mergina pripažino, kad laiko sau ir artimam žmogui, dirbant tokį darbą, lieka iš tiesų mažai.

"Man šeima ir vaikai labai svarbu. Tačiau kol kas negaliu sau to leisti. Darbas praktiškai atima visą mano laisvą laiką. Keista, bet beveik visos mano kolegės netekėjusios, nors, rodos, tam jau būtų pats laikas. Gerai, kad bent jau mūsų visuomenės požiūris į moterį pasikeitė ir nebūtina ištekėti iki 25-erių", – kalbėjo ji.

I.Naruševičiūtė sakė, jog savo darbą labai mėgsta, todėl šeimos kūrimą vis dar atidėlioja.

"Matyt, tam dar ateis laikas. Kai suprasiu, kad noriu keisti savo gyvenimo būdą, tada viskas susidėlios savaime. O dabar aš tiesiog džiaugiuosi tuo, ką darau. Juk mano gyvenimas intensyvus, spontaniškas ir netikėtas, darbui man ne gaila ir asmeninio laiko", – šypsojosi mergina.

Dienotvarkė:

10 val. Rytas. I.Naruševičiūtė džiaugiasi, kad į darbą gali atvažiuoti vėliau nei kiti žmonės. Mat anksti rytą jai labai sunku keltis.

11 val. Pradžia. Kaip visada biure laukia krūvos popierių ir renginių ataskaitų, kurias reikia kuo greičiau sutvarkyti. O nuolatiniai klientų skambučiai neleidžia nė minutei atsipūsti.

14 val. Pramogos. "Kai pabosta sėdėti prie darbo stalo, keliauju pažaisti stalo teniso. Tada ir vėl galiu kokybiškai dirbti toliau", – kalbėjo I.Naruševičiūtė.

15 val. Pietūs. Mergina sakė, jog dažniausiai valgo biure, nes nėra laiko važiuoti į kavines. Todėl ir maistą gaminasi pati.

16 val. Pasiruošimas. Pats metas pasižiūrėti, kokių drabužių prireiks šios dienos renginiui. Biuro sandėlyje galima rasti įvairiausių kostiumų.

17 val. Linksmybės. Prieš renginį, pasak I.Naruševičiūtės, svarbu gerai nusiteikti, todėl šiek tiek pokštų visada pralinksmina.

22 val. Pertraukėlė. Grįžusi po renginio į biurą, mergina kartais išgeria taurę vyno, juk teks dar ilgai pasėdėti, kol užpildys ataskaitą.

2 val. Naktis. Iki vėlumos darbe užsibūnanti renginių organizatorė tikino, jog kartais nebelieka jėgų grįžti namo, todėl nakvoja darbe.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų