Šiandien ir rytoj Vytauto Didžiojo universiteto salėje aistras kaitins kubietiški ritmai. Austrų popoperoje „Carmen Cubana" skambės vienos ryškiausių Pažaislio muzikos festivalio žvaigždžių, miuziklų dievaitės Lanos Gordon vokalas.
Šoka ir solistai
Iš JAV kilusi atlikėja - priešingybė to, ko galėtum tikėtis iš deive tituluojamos asmenybės. Šilto ir nuoširdaus žmogaus įspūdį paliekanti L.Gordon prisipažįsta, kad Carmen vaidmuo jai - tarsi kūdikis.
VDU koncertų salės scenoje repeticijos metu buvo karšta ir ankšta. Čia tilpo Kauno miesto simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras, įvairiatautis šio muzikinio projekto instrumentinis ansamblis, grupė solistų ir šokėjų pora.
Nedidelėje tuščioje erdvėje scenos priekyje temperamentingu muzikos ritmu judėjo ne tik profesionalūs šokėjai iš Lotynų Amerikos Kenya Gonzales ir Wandersonas Wanderley - nuo jų neatsiliko solistai.
Bendra repeticija truko tris valandas, vėliau, vadovaujami choreografės, Brodvėjaus miuziklų žvaigždės Kim Duddy, ant scenos dar trims valandoms pasiliko tik solistai ir šokėjai. „Komanda dirba labai profesionaliai, mes iš jų galime daug ko pasimokyti. Čia repetuojama viskas - ir smulkiausios detalės. Jau nekalbant apie tai, kad visi į repeticijas renkasi laiku, yra labai disciplinuoti. Jie džiaugiasi tuo, ką daro", - pasakojo „Carmen Cubana" projekto autorius į Lietuvą priviliojęs Kauno miesto simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas. „Carmen Cubana" - brangiausias šiųmečio Pažaislio muzikos festivalio projektas. Kiek sumokėta atlikėjams, kiek kainavo atvežti ir apgyvendinti devyniolikos užsieniečių komandą, organizatoriai neatskleidė.
Vaidmuo labai brangus
Pagrindinį Carmen vaidmenį popoperoje atliekanti L.Gordon prisipažino šiemet Kaune besijaučianti kaip namie. „Pernai festivalyje su Kauno simfoniniu orkestru pristatėme muzikinį projektą „Vest Saido istorija". Dainuoti jame man patinka, tačiau tas kūrinys jau šimtus kartų statytas ir atliktas, o „Carmen Cubana" - naujas projektas, aš pirma atlieku vaidmenį tokioje „Carmen". Man šis vaidmuo labai brangus - kaip kūdikis", - tvirtino L.Gordon.
Operoje skamba kubietiškais ritmais nuspalvinti populiariausi Georges Bizet „Carmen" muzikos fragmetai ir daug naujų, specialiai šiam projektui sukurtų kompozicijų. Projekte dalyvauja instrumentalistai iš Austrijos, Brazilijos, Filipinų, JAV, Kubos, Olandijos, Vokietijos. „Įvairiatautę atlikėjų kompaniją suvaldyti nėra sudėtinga. Visi myli muziką, visi kalba angliškai, taigi bendrą kalbą greitai surandame", - sakė dirigentas ir vienas iš kūrinio kompozitorių Martinas Gellneris. Garsus austrų kompozitorius ir muzikinių projektų prodiuseris džiaugėsi, kad į atlikėjų komandą puikiai įsiliejo Kauno miesto simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras. „Jie ne šiaip skaito natas - jie įdeda į tai daug energijos. Matyti, kad lietuviai neabejingi šiam projektui", - tvirtino M.Gellneris.
Trumpesnis koncertinis variantas
Popopera „Carmen Cubana" - tai pasakojimas apie beprotišką aistrą, išskaičiavimą ir nusivylimą. Pirmą kartą opera buvo atlikta 2006 m. Austrijoje, nuo tada ji keliauja per didžiąsias Europos scenas su didžiuliu pasisekimu.
Prospero Mérimée novelės fabulą apie čigonės Carmen ir kareivio Chose meilę autoriai perkelia į 1994 m. Kubą, kur dainininkės karjeros trokštanti Carmen išduoda amerikiečių kareivio Džo (vokiečių vokalistas Alexas Melcheris) jausmus, susiviliojusi popdievaičio Escamilio (olandų vokalistas Rubenas Heerenveenas) kvietimu koncertuoti kartu. „Žmonėms patinka „Carmen Cubana", nes tai aistringas, naujas, jaudinantis kūrinys muzikine ir siužeto prasme. Vokietijoje mačiau žmones, verkiančius po spektaklio. Mes visi labai įsijaučiame į vaidmenis, o aš pati kūrinio pabaigoj tiesiog pašiurpstu. Operos finalas sukrečiantis", - pasakojo miuziklų dievaitė.
Lietuvoje pristatomas koncertinis popoperos variantas. Per didžiąsias Europos scenas keliaujančioje sceninėje kūrinio versijoje šoka 24 šokėjų grupė, skamba daugiau dainų, išsamiau papasakojama istorija.
Naujausi komentarai