Pirmo Lietuvoje gyvybės langelyje palikto kūdikio sveikatą stebi medikai. Vakar vaiką aplankė gyvybės langelių iniciatorė Seimo narė Asta Baukutė.
Kūdikio sveikatą stebi Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės Išnešiotų naujagimių skyriaus medikai. Vakar mergaitę aplankiusi A.Baukutė dovanojo jai kūdikiui būtinų priemonių rinkinį.
"Aišku, nėra džiugu, kad mama paliko savo vaikelį, bet svarbiausia, jog neišmetė jo į šiukšlyną, o atnešė į saugią vietą. Žinau, kaip nelengva šiuo metu auginti vaiką, bet labai tikiuosi, kad pasitarusi su šeimos nariais, mama tikrai sugrįš ir atsiims dukrytę, kuriai dabar labiausiai reikia motinos meilės ir šilumos", – teigė gyvybės langelio Lietuvoje iniciatorė A.Baukutė.
Kūdikis Vilniaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namuose įkurtame gyvybės langelyje rastas gruodžio 18 d. 16.25 val. Į kūdikių namus buvo iškviesti policijos pareigūnai ir greitoji medicinos pagalba.
Šiuo metu dar vienas gyvybės langelis veikia Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Pasak A.Baukutės, dar iki Naujųjų metų toks langelis turėtų atsirasti ir Panevėžyjeā
Paprastai gyvybės langelis įrengiamas gimdymo namų sienoje. Tai – speciali kapsulė, į kurią iš gatvės įdėjus naujagimį, budintį personalą pasiekia perspėjimo signalas ir specialistai skubiai pasirūpina vaiku, kuriuo negali ar nenori rūpintis mama.
Pirmas pasaulyje gyvybės langelis buvo įrengtas XII a. pabaigoje Vatikane, "Šventosios Dvasios" ligoninėje, kur buvo priimami ir prižiūrimi mamų palikti kūdikiai, iki tol mirdavę gatvėje. Pirmieji šiuolaikiniai gyvybės langeliai 2000 m. įrengti Vokietijoje. Jie taip rengiami gydymo įstaigose Šveicarijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Japonijoje, Italijoje, Belgijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, JAV.
Naujausi komentarai