Vilniečiai ir miesto svečiai čia galės ne tik atsipūsti po darbų, pasideginti saulėje ar paskaityti knygą, tačiau ir didžiuliame „Telia“ pastatytame ekrane pažiūrėti kino, serialų bei edukacinių laidų programą. Toks sostinės savivaldybės sprendimas sukėlė parlamentarų pasipiktinimą, reikalaujant atšaukti šį projektą.
Tai – Vilniaus atsakas į karantino sukurtus ribojimus. „Open Beach“ turi visus paplūdimiui būdingus atributus – gultus, skėčius, paplūdimio tinklinio aikštelę, persirengimo būdelę ir net specialiai paplūdimiui pritaikytas darbo vietas su nemokamu internetu.
„Visi ribojimai sukuria naujas galimybes. Atostogų sienų užvėrimas sukūrė galimybę ne tik atostogauti Vilniuje, bet ir naujai jį atrasti. O tai, kad šis paplūdimys atsiranda Lukiškių aikštėje, mums primena ir tą didelį džiaugsmą, kad galime švęsti laisvę. Gyvybės pilnas dirbtinis paplūdimys – tai Vilniaus pareiškimas apie laisvės pergalę“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Vilniaus mero teigimu, šis projektas savivaldybei kainuos apie 60 tūkst. eurų, o dar tiek pat jam išleis ir privatūs projekto partneriai.
„Savivaldybei kainavo apie 60 tūkst. eurų, su visa priežiūra, apsauga, sutvarkymu ir taip toliau. Kiek žinau, privatiems partneriams tiek pat kainavo“, – teigė R. Šimašius.
Pasak jo, planuojama, kad paplūdimys šioje vietoje bus visą vasaros sezoną, o jei orai leis, ir ilgiau.
Kalbėdamas apie tai, kad šis netikėtas savivaldybės sprendimas sulaukė įvairios kritikos dėl pasirinktos vietos ir projekto pobūdžio, R. Šimašius tikino sulaukęs daug gerų atsiliepimų tiek dėl pačio paplūdimio, tiek dėl jo vietos Lukiškių aikštėje.
„Pirmiausia, tai labai daug džiaugsmo sulaukėm (...) tikrai aš matau, kad daug žmonių džiaugiasi tiesiog paplūdimiu, daug žmonių, man atrodo, tas yra labai svarbu, džiaugiasi ir būtent ta simboline vieta“, – sakė meras.
Būti nuobodžiu ir būti pilku, tai yra turbūt blogiausia, kas gali įvykti šiuolaikiniame pasaulyje.
„Aš esu įsitikinęs, kad tie, kurie už laisvę kovojo arba net ir galvą padėjo, jie kovojo ne tam, kad mes liūdėtumėme ir verktumėme, o tam, kad mūsų vaikai galėtų augti laisvoje Lietuvoje ir galėtų augti į gyvenimą“, – tvirtino R. Šimašius.
Mero teigimu, Seime nuskambėjusius žodžius, kad šis sprendimas yra keistas, jis priima kaip komplimentą.
„Aš tai manau, kad labai gerai būtų, jeigu Lietuva pagaliau užaugtų prie tokių standartų, kai žodis „keistas“ reikštų komplimentą (...) būti nuobodžiu ir būti pilku, tai yra turbūt blogiausia, kas gali įvykti šiuolaikiniame pasaulyje“, – sakė R. Šimašius.
Taip pat jis teigė, kad savivaldybės taryboje projekto įgyvendinimas buvo suderintas taip, „kaip priklauso“ ir pabrėžė, kad paplūdimys šioje vietoje yra tik laikinai.
„Šiuo atveju tai yra viskas suderinta, kaip priklauso, noriu tikrai pabrėžti, kad čia nėra paminklas ir nėra kažkoks dalykas, kuris bus čia visą laiką. Kaip ir ledo čiuožykla buvo sumontuota ir išmontuota, taip ir šitas dalykas bus sumontuotas ir išmontuotas“, – sakė R. Šimašius.
Vilniaus vicemeras konservatorius Valdas Benkunskas pirmadienį BNS sakė, kad nei miesto taryboje, nei savivaldybės administracijoje projektas nebuvo aptartas ir teigė nežinojęs kiek paplūdimio įrengimas kainuos mokesčių mokėtojams.
Taip pat V. Benkunskas sakė, kad jei projektas būtų buvęs svarstomas savivaldybėje, tiek jis, tiek didžioji konservatorių frakcijos dalis jam būtų nepritarusi.
Apie tai, kad Vilniaus centre esančioje Lukiškių aikštėje pradedama įrenginėti dirbtinį paplūdimį, miesto savivaldybė pranešė pirmadienį ryte.
1660 kv. m ploto paplūdimiui supilti panaudota 300 kubinių metrų smėlio. Greta paplūdimio iki liepos pabaigos stovės didžiulis ekranas, kurio transliacijomis rūpinasi projekto partneris „Telia“ – kiekvieną vakarą čia bus rodomi išskirtiniai „Telia TV“ filmai, serialai, koncertai, o dieną – Baltijos jūros vaizdai. Sekmadieniai bus skirti vaikams ir šeimoms – tam numatyti specialūs animaciniai filmai bei veiklos paplūdimyje.
Gyvybės pilnas dirbtinis paplūdimys – tai Vilniaus pareiškimas apie laisvės pergalę.
Antradienį „Telia“ vasaros kinas rodys vieną populiariausių šių metų filmų – britų režisieriaus Guy‘aus Ritchie‘io juostą „Džentelmenai“, birželio 24 d. šeimos kviečiamos žiūrėti antrosios „Meškiuko Pedingtono“ dalies. O artimiausiu metu „Open Beach“ lankytojai galės žiūrėti tokius „Oskarus“ pelniusius filmus kaip „Žalioji knyga“, „Ištraukti peiliai“ ar „1917“, taip pat nekomercinio kino juostas, tokias kaip tarptautiniame Kanų kino festivalyje „Auksinei palmės šakelei“ nominuotas italų režieriaus Paolo Sorentino filmas „Jaunystė“, JAV režisieriaus Gus Van Santo komedija „Nesijaudink, jis toli nenueis“ ar sakartvelų režisieriaus Levano Akino juosta „O tada mes šokome“.
„Open Beach“ paplūdimį suprojektavo ir įrengė Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Grinda“.
Kovodama su karantinu Vilniaus miesto savivaldybė jau suteikė laisvę lauko kavinėms ir pavertė miestą vienu dideliu restoranu. Ilsėtis Vilniuje jau kviečia projektas „Atostogos Vilniuje“, kuris kas antrą savaitgalį sostinę paverčia vis skirtinga užsienio šalimi. Liepos pradžioje sostinė virs ir viena didele meno galerija po atviru dangumi – projektas „Menas be stogo“ menininkams dovanoja 100 lauko reklamos stendų, kuriuose nuo liepos 7 d. bus eksponuojami šimto menininkų darbai.
Naujausi komentarai