Sostinės savivaldybė kaltinama aplaidumu, dėl kurio tūkstančiai vilniečių esą laiku negaus socialinių išmokų. Šiemet joms papildomai prireiks apie 14 mln. litų.
Tokius kaltinimus miesto savivaldybei pažėrė socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėjas Juozas Šilanskas. Anot jo, savivaldybės pareiškimai, esą Vyriausybė laiku nepervedė socialinėms išmokoms reikalingų lėšų, yra absurdiški. Mat pinigų trūksta dėl to, kad pati Vilniaus savivaldybė nesugebėjo suskaičiuoti, kiek žmonių reikės aprūpinti socialinėmis išmokomis.
"Savivaldybė turėjo mažai fizinių galimybių. Daugelio žmonių, kurie kreipdavosi dėl išmokų, prašydavo, kad jie ateitų mėnesiu vėliau. Todėl spalį buvo mokama ir tiems, kuriems išmokas turėjo mokėti anksčiau. Primygtinai prašėme, kad jie priimtų daugiau darbuotojų. Bet savivaldybė reagavo tik rugpjūtį", – sakė J.Šilanskas.
Ministerijos skaičiavimais, kai savivaldybėje buvo įsteigti nauji etatai ir padaugėjo paramos prašytojus aptarnaujančių valdininkų, prašymų skirti socialines išmokas padaugėjo daugiau nei dvigubai – nuo 6,15 tūkst. birželį iki 15 tūkst. spalį.
J.Šilansko teigimu, dėl netinkamo gyventojų aptarnavimo sostinės savivaldybė nepajėgė tiksliai nurodyti, kiek pinigų prireiks socialinėms išmokoms. Esą taip ir susidarė lėšų stygius, kuriuo dabar skundžiasi socialdemokrato Juro Poželos vadovaujamas miesto tarybos Socialinių reikalų komitetas.
"Artimiausiu metu, kiek man žinoma – kitą savaitę, bus priimtas Vyriausybės sprendimas skirti papildomai pinigų tam reikalui", – sakė J.Šilanskas. Jo teigimu, dėl lėšų trūkumo socialinės išmokos gali vėluoti. Tačiau vėluojama esą bus nedaug – ne ilgiau kaip pora dienų.
Kaltinimus atmeta
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sukritikuotas savivaldybės tarybos narys J.Požela (nuotr.) "Vilniaus dienai" tvirtino, kad žmonių aptarnauti nespėta ne tiek dėl etatų trūkumo, kiek dėl tvarkos, kurią nustatė ta pati ministerija.
"Ministerija yra nustačiusi tokią tvarką... Anketa, kurią reikia pildyti pirmą kartą kreipiantis dėl socialinės išmokos, yra 10 puslapių. Klausimai – kiek karvių turi, ar turi ūkį, ką augini tame ūkyje. Tai galbūt aktualu kur nors rajone ar kaime. Bet vilniečiui? Kai ateina 80 metų moteriškė ir dar, tarkim, kitatautė, neįmanoma suspėti. Taigi suprantama, kad vienas specialistas prie vienos paraiškos sugaišta nenormaliai daug laiko. Ir pati metodika, kuria remdamasi savivaldybė turi pateikti lėšų poreikį, yra padaryta blogai ir neteisingai", – aiškino J.Požela.
Naujausi komentarai