Sostinėje toliau skleidžiasi senųjų amatų tradicijos. Sausį prasidėjęs programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) ir viešosios įstaigos „Amatų gildija” projektas – „Vilniaus amatų paveldas“ tęsiasi.
Pirmieji Vilniuje į cechą susibūrė auksakaliai, todėl antras edukacinis renginys vasario 26 dieną pristatys auksakalystės amatą. Renginio vieta turėtų būti Gaono gatvėje šeštu numeriu pažymėtame pastate Vilniuje, kadangi čia buvęs auksakalių cecho namas.
Tačiau dėl to, kad Gaono gatvelė yra labai siaura, „Seniausias ir turtingiausias Vilniaus auksakalių cechas“ bus pristatomas K.Sirvydo skvero dalyje, kuri yra šalia Gaono gatvės.
Antrasis projekto „Vilniaus amatų paveldas“ edukacinis renginys – “Seniausias ir turtingiausias Vilniaus auksakalių cechas” K.Sirvydo skvere šurmuliuos ketvirtadienį 12-18val.
Edukacinio renginio programa:
- 12.00 - Atveriama skrynelė ir iškeliama Vilniaus auksakalių cecho privilegija.
Perskaitomas cecho statutas, kurio pradžia iškilmingai skelbia: „Vardan Dievo, amžinai atminčiai Aleksandras, iš Dievo malonės Lietuvos didysis kunigaikštis, rusų ir žemaičių vietininkas, viešai supažindina visus, kartu ir paskirai, kam tik tektų matyti, kaip mes gerbiame mūsų amatus, kad jie kasdien augtų ir žydėtų, sumanėme cecho teises ir laisves amatininkams duoti, kad jas turėtų ir saugotų...“.
- 13.00 – Metalų svėrimas ir lydinių paruošimas. Senasis sidabro kokybės nustatymas.
- 14.00 – Metalų liejimas.
- 15.00 - Metalų kalstymas. Vielos tempimas.
- 16.00 – Graviravimas, emaliavimas, senovinis litavimas su žvake.
- 17.00 – Akmenų inkrustavimas.
- 19.00 – 19.40 Vilniaus universiteto Schola Cantorum Vilnensis (vadovaujama Romualdo Gražinio) Vilniaus Uuniversiteto Šv. Jonų bažnyčios Auksakalių cecho (Šv. Barboros) koplyčioje pagal seną tradiciją giedos lotyniškus mišparus už koplyčios įkūrėjus ir auksakalių gildiją.
Naujausi komentarai